19.03.2013 13:38

Siguldas mazie dambretisti starp labākajiem Latvijā

Siguldas mazie dambretisti starp labākajiem Latvijā arhīvs

Siguldas sporta skolas komandas izcīnījušas pirmās divas vietas Latvijas 66. Skolēnu sporta spēļu sacensībās simtlauciņu dambretē vecuma grupā līdz desmit gadiem. Latvijas čempionāta finālturnīrā siguldiešiem divas otrās un četras trešās vietas.

Uz Skolēnu sporta spēļu turnīru Jēkabpils Valsts ģimnāzijā bija pulcējušās 14 komandas no deviņām Latvijas mācību iestādēm. Katru komandu pārstāvēja pa diviem puišiem un divām meitenēm, kuru izcīnītie punkti un iegūtās vietas tika summētas.

Noslēguma vērtējumā Siguldas sporta skolas (SSS) jaunie dambretisti ieņēma pirmās divas vietas. Par uzvarētājiem kļuva SSS-1 komanda, kuras sastāvā spēlēja Sintija Brigzne (3. vieta individuālajā vērtējumā), Jūlija Poļšina (11.), Renards Helfrehts (2.) un Vilnis Lembergs (5.). Summā viņi savāca 45 punktus. Četri punkti mazāk bija SSS otrajai komandai – Justīne Januševska (5.), Kristīne Urtāne (15.), Artūrs Jegurs (3.) un Rinalds Garkalns (17.). 12. vietu ieņēma Siguldas sporta skolas trešā komanda.

Nedēļu vēlāk Siguldā notika Latvijas individuālais čempionāts simtlauciņu dambretē un ātrspēlē vecuma grupā līdz 10 gadiem. Par uzvarētāju kļuva Artis Rancāns no Kuldīgas, kurš savāca 16 no 18 iespējamiem, bet otro un trešo vietu ieņēma siguldieši Vilnis Lembergs un Renards Helfrehts (abiem pa 13 p.). A. Rancāns uzvarēja arī ātrspēles turnīrā (17 p.), un arī šoreiz divas nākamās vietas ieguva Siguldas sporta skolas pārstāvji V. Lembergs (14 p.) un Artūrs Jegurs (13 p.).

Divas trešās vietas meiteņu konkurencē izcīnīja Sintija Brigzne, kura abos turnīros savāca pa 13 punktiem. Klasiskajā dambretē uzvarēja Linda Barkovska no Lielvārdes, bet ātrspēlē – Līva Kreitāle no Rīgas.

Skolēnu sporta spēļu grupā līdz 13 gadiem individuāli otro vietu ieņēma Ernests Zveja (12 p.), piekāpjoties vienīgi Ilmāram Štolceram no Līvāniem (14 p.). Pirmajā desmitniekā no siguldiešiem vēl iekļuva Mārtiņš Zemlītis (11 p., 7. vieta) un Jānis Urtāns (10 p., 8. vieta). Savukārt individuāli pirmo vietu vecuma grupā līdz 16 gadiem izcīnīja siguldietis Edgars Straumanis, kurš savāca 14 punktus no 16 iespējamiem. Astotajā vietā ierindojās vēl viens Siguldas sporta skolas pārstāvis Kristaps Bruners (9 p.).