18.03.2013 12:59

Džudistiem divi čempioni un četri medaļnieki

Džudistiem divi čempioni un četri medaļnieki Latvijas Džudo federācija

Latvijas čempionātā džudo vecuma grupās līdz 14 un 16 gadiem Pierīgas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi izcīnījuši četras godalgas.

Nedēļas nogalē Rīgā notikušajās sacensībās uz tatami izgāja 228 sportisti – 148 dalībnieki četrpadsmitgadīgo grupā un 80 sešpadsmitgadīgo grupā. Viņu vidū bija arī 16 Pierīgas BJSS jauno džudistu (attiecīgi 11 un 5). Četriem no viņiem izdevās iekļūt medaļnieku skaitā.

Par Latvijas čempioniem U-14 grupā kļuva ādažnieks Andrejs Rižovs vieglākajā svara kategorijā līdz 32 kilogramiem un carnikavietis Mareks Markāns svara kategorijā līdz 50 kilogramiem. Viņi abi uzvarēja visās četrās cīņās.

Vēl vienu godalgu U-14 vecuma grupā nopelnīja Gustavs Bērziņš (svara kategorija līdz 46 kg). Pēc uzvaras pirmajā cīņā viņš piedzīvoja zaudējumu ceturtdaļfinālā, taču gandarījuma turnīrā par trešo vietu guva trīs panākumus. Trīs godalgotās vietas Pierīgas BJSS komandu vērtējumā ierindoja otrajā vietā aiz džudo kluba "Lido".

Vecuma grupā līdz 16 gadiem otro vietu svara kategorijā līdz 55 kilogramiem izcīnīja ādažnieks Eduards Zariņš, kurš uzvarēja pirmajās trijās cīņās un vienīgi finālā piekāpās liepājniekam Kirilam Logonovskim.