25.02.2013 16:06

Armrestlingā spēcīgi salaspilieši, pauerliftingā – siguldieši

Pierīgas novadu spēkavīri nedēļas nogalē apliecinājuši savu varējumu Latvijas mēroga sacensībās.

Atpūtas centrā "Ķeizarmežs" notika Latvijas kausa izcīņas pirmais posms roku cīņās jeb armrestlingā, un teju katrā vecuma grupā un svara kategorijā starp laureātiem bija Salaspils sportisti.

Dāmām svara kategorijā virs 65 kilogramiem kārtējo uzvaru svinēja Eiropas un pasaules čempionātu laureāte Žanna Čingule, kura savu vienīgo sāncensi Sandru Zālīti pieveica, cīnoties gan ar labo, gan kreiso roku. Svara kategorijā līdz 83 kilogramiem vīriem nepārspēts palika titulētais Jānis Amoliņš, bet otro vietu kopvērtējumā ieņēma Raimonds Liepiņš, kurš arī izcīnīja pirmo vietu kategorijā līdz 74 kilogramiem.

Godalgas tika vēl četriem salaspiliešiem. Kaspars Grāvis bija labākais vīriešu konkurencē līdz 74 kg un junioru sacensībās virs 75 kg, kurās trešo vietu ieņēma Ruslans Bogdanovs. Ingars Strazdiņš izcīnīja pirmo vietu vīriešiem līdz 65 kg, bet Vladislavs Krasovskis izrādījās labākais starp junioriem svara kategorijā līdz 75 kg.

Septītajā vietā 13 komandu konkurencē Latvijas pauerliftinga kausa izcīņas ceturtajā posmā spiešanā guļus Aizputē ierindojušies Siguldas sporta kluba "Panatta Fitness" pārstāvji. Viņi izcīnījuši arī vairākas individuālās uzvaras.

Sacensībās jauniešiem (1995. g. dz. un jaunāki) absolūti labāko rezultātu, salīdzinot personīgo un pacelto svaru, uzrādīja Emīls Ločmelis. Startējot svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, viņš pacēla 92,5 kg smagu stieni. Trešajā vietā pēc šī rādītāja bija Nils Teterovskis, vienīgais dalībnieks svara kategorijā līdz 105 kilogramiem (uzspieda 120 kg stieni).

Divas medaļas siguldieši nopelnīja junioru konkurencē (1990./94. g. dz.). Kategorijā līdz 93 kilogramiem pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Smukša (160 kg), bet kategorijā līdz 105 kg otrais bija Mārtiņš Zviedrāns (167,5 kg). Absolūtajā junioru vērtējumā viņiem attiecīgi trešā un otrā vieta.

"Open" kategorijā "Panatta Fitness" pārstāvji Agris Lelis (147,5 kg) un Elmārs Rudzītis (180 kg) ieguva divas trešās vietas, bet senioru sacensībās otrajā vietā savā svara kategorijā ierindojās Guntis Zvejnieks (125 kg).