07.02.2012 23:45

Turpinot saglabāt sporta garu Pierīgā

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Sportam, tāpat kā visā Latvijā, arī Pierīgā klājas grūti, taču ilggadējais sporta dzīves kūrētājs Tadeušs Tračums ir entuziasma pilns iesākto turpināt. Sportam, tāpat kā visā Latvijā, arī Pierīgā klājas grūti, taču ilggadējais sporta dzīves kūrētājs Tadeušs Tračums ir entuziasma pilns iesākto turpināt. Foto: Krišjānis Grantiņš

Pagājuši jau vairāk nekā 20 gadi, kopš par sporta dzīvi Pierīgas novados rūpējas bijušais vieglatlētikas treneris Tadeušs Tračums, kurš pārliecinoši turpina iesākto un īsumā dalās ar iecerēm šogad.

Kopš novadu reformas 2009. gadā, kad Latvijā tika likvidēta tāda vienība kā «rajons», ievērojamas pārmaiņas skāra arī valsts un pašvaldību iestādes, jo liela daļa tika reorganizētas, apvienojot ar citām, bet pārējās likvidētas. To vidū bija arī toreizējā Rīgas rajona padomes Izglītības un kultūras pārvalde un Rīgas rajona bērnu un jaunatnes sporta skola, kuru kopš 1990. gada vadīja T. Tračums. Tagad abu likvidēto struktūrvienību uzdevumu gūzmu mantojusi Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde (PIKSP), kurai gan, no finansiālā faktora raugoties, iztikt nākas ar ļoti mazu budžetu atšķirībā no iepriekš bagātā un lielā Rīgas rajona. Daļa sportisko tradīciju savukārt saglabājušās Pierīgas bērnu un jaunatnes Sporta skolā, kas atrodas Ādažos, taču tā vairs nevar nodrošināt tik plaša mēroga sporta veidu kultivēšanu kā Rīgas rajona priekštece.

«Līdz ar reģionālo reformu Rīgas rajonā izveidoja 17 novadus, no kuriem sporta dzīvē, ikgadējās Pierīgas novadu sporta spēlēs, iesaistījās 13 novadi,» atklāj sportiskais vīrs, kuram nu jau trešo gadu cits amata nosaukums - PIKSP speciālists sporta jautājumos. «Vēlāk gan divi no tiem izstājās – Siguldas un Garkalnes novadi. Savukārt vēl četri – Ķekavas, Olaines, Salaspils un Carnikavas novadi – sporta spēlēs piedalās neregulāri, izvēloties sev veiksmīgākos sporta veidus, kur cer uz panākumiem.»

Novadu sportistiem ir iespēja piedalīties gan pieaugušo, gan skolēnu sporta spēlēs. Pieaugušajiem sporta veidu klāsts ir lielāks – kopumā 12 gan individuālās, gan komandu spēles, bet skolu jauniešiem – četri, kas visi ir komandu mači.

Popularitāti viennozīmīgi iemantojuši lielākoties masu sporta veidi – volejbols, basketbols, futbols un florbols, atklāj T. Tračums. Dalībnieku rindās dažādās komandās manāmi arī profesionāla līmeņa sportisti, taču, kā teic sporta entuziasts, «šeit tomēr cenšamies spiest uz amatieriem.» Viņš norāda, ka sacensību nolikumā ir iekļauti atsevišķi punkti, kas neļauj pašvaldību komandām, piemēram, piesaistīt vai «nopirkt» profesionālus sportistus.

Lai piedalītos Pierīgas novadu sporta spēlēs, dalībniekam jābūt deklarētam kādā no novadiem vai tur oficiāli jāstrādā.

Līdz šim sporta spēļu katra gada kopvērtējumā uzvarētāju trijniekā ierasti gozējušies Babītes, Ropažu un Mārupes sporta mīļotāji. T. Tračums teic, ka mārupieši gan šogad ievērojami sasparojušies, un, iespējams, tēmē uz pašu augstāko pjedestāla pakāpienu.

Jau vēstījām, ka šī gada Pierīgas novadu sporta spēles sākās 4. februārī Mārupē, kur tikās zolītes cienītāji. Un jau no pirmā posma iezīmējušies minētie līderu grupas pārstāvji – otrajā un trešajā vietā Mārupe un Babīte.