13.02.2013 15:34

Badmintonisti zaudē gan angļiem, gan lietuviešiem

Badmintonisti zaudē gan angļiem, gan lietuviešiem arhīvs

Maskavā notiekošais Eiropas komandu čempionāts Pierīgas sportistu pārstāvētajai Latvijas badmintona izlasei beidzies pēc diviem zaudētiem mačiem.

Apakšgrupu turnīrā Latvijas komanda bija ielozēta vienā grupā ar Lietuvas izlasi un vieniem no čempionāta favorītiem angļiem. Savu pārākumu Anglijas badmintonisti pirmajā dienā apliecināja pilnā mērā, sakaujot latviešus 5:0.

Vienīgā, kas spēja uzvarēt kaut vienā setā, bija mārupiete Ieva Pope, kura dāmu vienspēļu mačā ar 21:12, 10:21, 10:21 piekāpās Sārai Vokerei. Siguldietis Kārlis Vidass pārī ar Ediju Līviņu vīru dubultspēlē zaudēja Krisam Edokam un Endrjū Elisam 5:21, 5:21, bet otra Siguldas badmintona kluba pārstāve Monika Radovska kopā ar Kristīne Šeferi dāmu duetu cīņā kapitulēja Heterai Olverei un Dženijai Volvērkai ar 6:21, 6:21.

Trešdien principiālā Baltijas valstu komandu duelī Latvijas izlases pretinieki bija Lietuvas badmintonisti. Dienvidu kaimiņi izrādījās pārāki – 4:1.

Šāgada Latvijas absolūtais čempions Kārlis Vidass vienspēļu cīņā zaudēja šābrīža pasaules ranga 88. vietas īpašniekam Ķēstutim Navickam 10:21, 9:21, bet Monika Radovska ar tieši tādu pašu rezultātu piekāpās Akvilei Stapusaitei. Vīru dubultspēļu mačā K. Vidass un Raimonds Cipe zaudēja Ķ. Navickam un Povilam Bartušim 15:21, 15:21, bet I. Pope un K. Šefere spēja uzvarēt vienu setu pret Fomkinaiti un A. Stapuaisīti 21:18, 13:21, 15:21. Vienīgo uzvaru izcīnīja jaukto dubultspēļu pāris Cipe/Šefere, kas ar 12:21, 21:19, 22:20 sīvā cīņā uzvarēja Bartuši/Fomkinaiti.

Līdz ar to Latvijas izlase apakšgrupas noslēguma tabulā paliek pēdējā – trešajā vietā. No katras apakšgrupas izslēgšanas turnīrā iekļūst tikai pirmās vietas ieguvēji, un nav gandrīz nekādu šaubu, ka izšķirošajā spēlē ceturtdien Anglijas badmintonisti pārspēs lietuviešus.