01.02.2013 10:23

Uzdevums izpildīts – ceļazīme uz pasaules čempionātu rokā

Elīza Elizabete Bērziņa (pirmā no kreisās) Elīza Elizabete Bērziņa (pirmā no kreisās) Latvijas Florbola savienība

Latvijas dāmu florbola izlase līdz ar trešo uzvaru trijās spēlēs Valmierā notiekošajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā garantējusi vismaz trešo vietu noslēguma tabulā un tiesības piedalīties finālturnīrā.

Pie trešā panākuma Latvijas florbolistes tika vairāk nekā pārliecinoši, ar 13:1 pieveicot turnīra pastarīti Itālijas valstsvienību. Pirmos vārtus latvietes guva jau spēles 18. sekundē, taču pēc divām trešdaļām bija vadībā tikai ar 4:0. Pēdējā periodā gan itāliešu pretestībai pienāca gals.

Diemžēl vienas no retajām, kas šajā spēlē nenopelnīja nevienu rezultativitātes punktu, bija abas florbola kluba "Ķekava" spēlētājas Gundega Vancāne un Elīza Elizabete Bērziņa. Pa četriem punktiem savāca Diāna Isjomina (3+1) un Gunita Kārkliņa (2+2).

Pēc trim kārtām Latvijas izlasei ir 6 punkti, Dānijai 4, Slovākijai un Igaunijai pa 3, Vācijai 2 punkti, bet Itālijai punktu nav. Turnīra saimniecēm vēl atlikušas spēles ar Dānijas un Igaunijas komandām.

Pasaules dāmu florbola čempionāta finālturnīrs decembrī notiks Čehijā.