31.01.2013 10:26

Ķekavietes veicina Latvijas florbola izlases uzvaras

Gundega Vancāne (nr.26) Gundega Vancāne (nr.26) Latvijas Florbola savienība

Latvijas dāmu florbola valstsvienība izvirzījusies vadībā Valmierā notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Florbola kluba "Ķekava" spēlētāju Gundegas Vancānes un Elīzas Elizabetes Bērziņas pārstāvētā Latvijas komanda pirmajās divās spēlēs ar vienādu 4:2 rezultātu pārspēja Slovākijas un Vācijas izlases.

Mačā pret Slovākiju mājinieces izšķirošo pārsvaru nodrošināja otrajā trešdaļā, panākot divu vārtu pārsvaru. Savukārt pret Vāciju galvenie notikumi risinājās trešā perioda sākumā, kad nepilnu piecu minūšu laikā bumbiņa divas reizes atrada ceļu uz vāciešu vārtiem. Otrajā spēlē vienu rezultativitātes punktu nopelnīja G. Vancāne, rezultatīvi asistējot Gunitai Kārkliņai pirmo vārtu guvumā.

Kvalifikācijas turnīrā, kas līdz 2. februārim notiek Valmieras olimpiskajā centrā, mājinieču pretinieces vēl būs Itālijas, Dānijas un Igaunijas komandas. Tiesības piedalīties finālturnīrā iegūs pirmo triju vietu ieguvējas, kā arī labākās no divu kvalifikācijas turnīru (otrs šobrīd notiek Polijā) ceturto vietu ieguvējām.

Pēc divām kārtām Latvijai ir 4 punkti, Igaunijai un Dānijai pa 3, Slovākijai 2, Vācijai un Itālijai pa 0. Izcīnot uzvaru ceturtdienas spēlē pret Itāliju, latvietes būs praktiski nodrošinājušas ceļazīmi uz pasaules čempionātu.