19.01.2013 18:18

Drosmīgie startē ziemas triatlonā

Latvijas čempionāts ziemas triatlonā, kas sestdien notika Biķernieku sporta kompleksa teritorijā, bija nopietns pārbaudījums vairāk nekā 100 dalībniekiem, arī no Pierīgas.

Lielā aukstuma dēļ rīkotāji izšķīrās par bērnu sacensību atcelšanu, toties pieaugušajiem tika piedāvātas trīs dažādas skriešanas, riteņbraukšanas un slēpošanas distances. Garākajā no tām (4,8 km skriešus, 10,8 km uz divriteņa un 8,5 km uz slēpēm) startēja 72 dalībnieki.

Latvijas čempiona titulu izcīnīja daugavpilietis Oļegs Andrejevs, kurš finišēja pēc stundas, desmit minūtēm un 2,75 sekundēm. Astotajā vietā ierindojās komandas "Salaspils zīriņi" pārstāvis Mārtiņš Alksnis (1.16:31,85). Divpadsmitais absolūtajā vērtējumā bija mārupietis Toms Pikšēns (1.18:20,0), bet trīspadsmitais – Sergejs Rodionovs no Carnikavas (1.18:25,75). Viņi ierindojās attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā vecuma grupā līdz 40 gadiem.

1,6+3,6+3,0 km distancē, kurā uzvarēja madonietis Raimo Vīgants, pirmās vietas divās grupās izcīnīja "Salaspils zīriņi" komandas pārstāves. 14 gadus vecā Karlīna Ieva Gaisiņa, finišējot pēc 39 minūtēm un 9,85 sekundēm, bija labākā (tiesa, arī vienīgā) SJB vecuma grupā (1998./1999. g. dz.). Savukārt Ilze Putriņa uzvarēja triju dalībnieču konkurencē dāmu sacensībās (38:41,70).