24.11.2012 16:43

Pierīgas peldētāji uzvar Latvijas junioru čempionātā

Pierīgas peldētāji uzvar Latvijas junioru čempionātā SK "Delfins"

Divu dienu sacensībās Jūrmalas peldēšanas un futbola skolas peldbaseinā pieci Pierīgas novadu sportisti kopumā izcīnījuši divpadsmit medaļas, no tām septiņas zelta.

Latvijas čempiona titulus vecuma grupā līdz 16 gadiem trijās individuālajās distancēs nopelnīja Bērnu un jaunatnes sporta skolas "Rīdzene" audzēknis mārupietis Jānis Šaltāns. Pagājušā gada Eiropas jaunatnes olimpiādes vicečempions bija ātrākais 100 metros uz muguras (56,48 sekundes), 200 metros brīvajā stilā (1:57,35) un 100 metru kompleksajā peldējumā (58,32).

Divas zelta medaļas junioru čempionātā ieguva arī sporta kluba "Delfīns" peldētājs Daniels Ziborovs no Stopiņu novada, kurš izcīnīja pirmo vietu abās individuālajās distancēs brasā – 100 metros (1:06,46) un 200 metros (2:23,23). D. Ziborovam arī sudrabs 400 metros brīvajā stilā (4:21,64).

Ķekavietis Toms Alpa-Lūks nopelnīja pilnu medaļu komplektu – viņš bija ātrākais 200 metros uz muguras (2:12,81), otrais 100 metros uz muguras (1:00,42) un trešais 100 metru brīvā stila peldējumā (56,35). Vēl viens Ķekavas peldētājs Pauls Pērkons ieņēma trešo vietu 100 metros tauriņstilā (1:04,16).

BJSS "Rīdzene" peldētāji kāpa uz goda pjedestāla arī pēc abiem stafešu peldējumiem. T. Alpa-Lūks, J. Šaltāns un mārupietis Valts Feldbergs kopā ar Danilu Bobrovu finišēja pirmie 4x50 metru kompleksajā stafetē un otrie 4x50 metru brīvā stila stafetē.