23.11.2011 16:02

Airēšanas sacensības “Rudenīgais Dambīša īriens”

Autors  Laura Mozule
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

8. oktobrī Ķekaviņas upē norisinājās airēšanas sacensības “Rudenīgais Dambīša īriens”.

Trīs kilometru garo maršrutu no Dambīša līdz ietekai sausajā Daugavā pārvarēt ieradās 35 ūdenssporta entuziasti, no kuriem pirmo vietu trīs dažādās laivu klasēs izcīnīja Inese Lasmane, Anita Kalve un Toms Treilons.

Ķekaviņas upes krastā pulcējās ūdenssporta cienītāji, kuriem bija iespēja mēroties spēkiem kluba “kembi.lv”, skvoša dārza “Zanzibāra” un Ķekavas novada pašvaldības rīkotajās airēšanas sacensībās “Rudenīgais Dambīša īriens” vai vērot šo notikumu no droša attāluma, veltot uzmundrinošus saucienus sacensību dalībniekiem.

Kad pēc ilgiem pūliņiem Daugavas–Misas dambja vārti bija atvērti, slūžu radītie ūdeņi izaicināja 35 lielus un mazus airētājus komandās un vieninieku laivās. Sacensībās piedalījās gan pieredzējuši ūdenssportisti, gan jaunie censoņi, kas airus uzticēja vecākiem, bet paši uzņēmās atbildīgo novērotāja darbu. Izmantojot fizisko spēku un līdzjutēju atbalstu, dalībniekiem bija jāpievar trīs kilometru garās ūdens trases līkumi, krāces un piesārņotāju radītie šķēršļi.

Sacensības, kuru laikā viena laiva apmeta kūleni, kāda izlaida gaisu, bet cita mistiski izgaisa, noslēdzās skvoša dārzā “Zanzibāra” ar piedzīvojumu pārrunāšanu ar karstas zupas bļodām un rezultātu paziņošanu. Trīs laivu klasēs sacensību kausu saņēma deviņi dalībnieki ar trim labākajiem laikiem. WW vīriešu klasē pirmo vietu ieguva T. Treilons, 2. – N. Godmans, 3. – J. Kauliņš. WW sieviešu klasē – pirmā I. Lasmane, 2. vietā I. Antoņeviča, 3. – I. Krūmiņa, bet OPEN klasē spēcīgākā izrādījās A. Kalve, aiz sevis atstājot V. Antoņeviču un V. Bebru.