16.01.2012 15:02

Sportistiem vēl lāča spēku un bites čaklumu

Autors  Elīna Kondrāte
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
No kreisās: PIKSP speciālists sporta jautājumos Tadeušs Tračums, sporta darba organizētāji Guntars Reika un Sergejs Varša, pa vidu Babītes novada mērs Andrejs Ence. No kreisās: PIKSP speciālists sporta jautājumos Tadeušs Tračums, sporta darba organizētāji Guntars Reika un Sergejs Varša, pa vidu Babītes novada mērs Andrejs Ence. Foto: Elīna Kondrāte

6. janvārī Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde (PIKSP) apbalvoja labākos novadu sportistus un sporta pasākumu organizatorus.

Sumināti tika gan labākie sportisti, spēcīgākās novadu sporta komandas, gan arī talantīgākie sporta aktivitāšu organizatori.

Kopumā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēs piedalījās 16 novadi. Sportisti spēkiem mērojās šaha, zolītes, dambretes, volejbola, basketbola, peldēšanas, florbola, galda tenisa, novusa, šautriņu mešanas, orientēšanās sacensību distancēs, kā arī pašvaldības darbinieku sporta spēlēs. Apbalvoti tika 11 novadu sportisti, kā arī sešas Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu labākās komandas.

Godpilno 1. vietu kopvērtējumā ieguva Babītes komanda, kas par šo titulu sīvi esot cīnījusies sešus gadus un, kā paši smej, “beidzot pārspējuši tos Ropažus”. “Mūsu panākumu atslēga ir sporta organizatoru darbs, kas ir pats galvenais. Viņi spēja atrast cilvēkus, kuri bija gatavi pārstāvēt novada komandu dažādos sporta veidos, pierunāt viņus un nodrošināt ar ekipējumu,” organizatoru lomu atklāj Babītes novada priekšsēdētājs Andrejs Ence. “Lai cik varbūt esi slinks, vakarā tomēr jāatrod laiks sportam. Tā ir mūsu veselība.” A. Ence pats sportojot jau no bērna kājas. “Sāku ar sporta vingrošanu, vieglatlētiku, tagad – volejbols uz vecumdienām,” smej Babītes mērs.

Babītes komanda, kura kopvērtējuma rezultātā ieguva 191 punktu, aiz sevis atstāja Ropažu komandu ar 170 punktiem, trešo vietu ieguva Mārupes komanda ar 165 punktiem kopvērtējumā, ceturto – Baldones komanda ar 157 punktiem, piekto vietu Mālpils komanda, kura, tāpat kā sestās vietas ieguvēja Saulkrastu komanda, kopvērtējumā ieguva 143 punktus.

PIKSP speciālists sporta jautājumos Tadeušs Tračums vēlēja, lai visa gada garumā sportistus neatstāj lāča spēks, kārkla sīkstums, bites čaklums un pilns vezums naudas. Savukārt PIKSP priekšnieks Oļģerts Lejnieks atzina, ka amatiersports Latvijā vēl joprojām nav pietiekami novērtēts. “Amatiersporta attīstīšanu pašvaldības nes uz saviem pleciem, par spīti vispārējai depresijai un sabiedrības skepsei,” viņš sacīja. “Mums ir nepieciešama kopības izjūta un sevis apliecināšana. Un kur tad citur, ja ne sportā? Faktiski šajā grūtajā laikā sports dod to adrenalīnu, kas mums ir nepieciešams,” sportistus uzmundrināja pārvaldes priekšnieks, kā arī izteica atzinību sporta pasākumu organizētājiem, kuri spējuši iekustināt novada iedzīvotājus.


Pierīgas talantīgākie novadu sportistiem un aktīvisti, kas saņēma apbalvojumus

Ģirts Bunkus no Inčukalna par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā – zolītes, peldēšanas, basketbola vīriešiem, peldēšanas stafetes organizēšanā.

Jānis Upītis no Krimuldas par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā disciplīnā basketbols sievietēm.

Ainārs Vaičulens no Stopiņiem par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā disciplīnās basketbolā vīriešiem, vieglatlētikā skolniekiem.

Signe Sinkēviča no Saulkrastiem par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā.

Ģirts Lielmežs no Mālpils par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm telpu futbolā, volejbolā vīriešiem un šahā.

Edgars Brigmanis no Baldones par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm telpu futbolā, basketbolā vīriešiem, volejbolā vīriešiem.

Silvija Bartuševica no Mārupes par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm basketbolā vīriešiem un volejbolā vīriešiem.

Jānis Lagzdkalns no Mārupes par ieguldījumu novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm.

Evita Eglāja no Ropažiem par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm pašvaldību darbinieku sporta spēlēs, telpu futbolā, basketbolā un volejbolā vīriešiem.

Sergejs Varšs no Babītes par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm novusā, florbolā, vieglatlētikas krosā, arī rudens krosā skolniekiem un krosa stafetes skolniekiem.

Guntars Reiks no Babītes par ieguldījumu Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēļu organizēšanā un novada komandu sagatavošanā Pierīgas novadu 2011. gada sporta spēlēm volejbolā sievietēm un volejbolā vīriešiem.