30.09.2012 16:14

Širovs uzvarējis Siguldas novada atklātajā čempionātā ātrajā šahā

Latvijas ranga līderis Aleksejs Širovs astoņās partijās svinēja septiņas uzvaras un nospēlēja neizšķirti ar trešās vietas ieguvēju Rolandu Bērziņu.

Turnīrs, kurā piedalījās 95 šahisti arī no Krievijas, Ukrainas un Lietuvas, notika pēc Šveices sistēmas astoņās kārtās pēc FIDE noteikumiem. Apdomas laiks bija 15 minūtes uz visu partiju plus trīs sekundes gājienam.

Rīdzinieks Širovs izcīnīja 7,5 punktus no astoņiem iespējamiem. Viņš par punktu apsteidza Igoru Kovaļenko no Ukrainas, R. Bērziņu un Imantu Kārkliņu no Zvejniekciema. Piekto vietu turnīrā ieņēma carnikavietis Kristaps Krustkalns (6 p.), septītais bija Toms Kantāns no Garkalnes (5,5 p.).

Labākā starp dāmām bija Olga Dolgova no Krievijas, kura absolūtajā vērtējumā ieņēma 17. vietu, bet veiksmīgākais no Siguldas šahistiem bija Visvaldis Gercāns, kurš ierindojās 19. vietā (abiem pa 5,5 punktiem).

Rīkojot Siguldas novada atklāto čempionātu ātrajā šahā, novada domes sporta pārvalde cer atjaunot regulāru šaha turnīru tradīciju novadā.