27.09.2012 11:31

Noskaidroti Siguldas novada skolu labākie krosa skrējēji

Novada atklātajās sacensībās rudens krosā Siguldas Svētku laukumā piedalījās 198 audzēkņi no Siguldas novada mācību iestādēm, kā arī Līgatnes un Garkalnes skolām.

Sacensības norisinājās četrās vecuma grupās. Jaunākie dalībnieki (D grupa – 2001./04. g. dz.; C grupa – 1999./2000. g. dz.) veica 500 metru distanci, bet vecākie (B grupa – 1997./98. g. dz.; A grupa – 1994./96. g. dz.) – 1000 metru distanci.

500 metru skrējienā labāko rezultātu uzrādīja Pauls Daugulis no Siguldas pilsētas vidusskolas (SPV) – 2:19,76. C grupas ieskaitē otrais bija Kristaps Bruners no Siguldas Valsts ģimnāzijas (2:20,69) un trešais Leonards Zaltāns (SPV; 2:23,99). Ātrākā no meitenēm Emīlija Krista Grava no Līgatnes vidusskolas (2:31,56) apsteidza divas Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces Elīnu Terēzi Zvilnu (2:37,63) un Sigitu Lapiņu (2:38,40).

Jaunākajā D grupā labāko trijniekā puišiem iekļuva Siguldas pilsētas vidusskolas audzēkņi Valdis Zariņš (3:36,85) un Daniels Iļjins (2:37,28), kā arī Edgars Pēteris Vilciņš no Līgatnes vidusskolas (2:39,23). Savukārt meitenēm pirmās trīs vietas izcīnīja SPV pārstāves Estere Vīksne (2:39,40), Liāna Lencēviča (2:42,91) un Kristīne Brunere (2:44,80).

1000 metru skrējienā ātrākais bija Eliss Dukaļskis (SPV), kurš finišēja pēc piecām minūtēm un 8,1 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Haralds Deisons (SVĢ) viņam zaudēja 4,4 sekundes, trešais A grupā bija Mārtiņš Plaudis (SPV) – 5:18,6. Jaunietēm vecākajā grupā laureātos iekļuva Anna Dombrovska (SVĢ; 6:05,4), Jūlija Parfeņenkova (SPV, 6:07,3) un Sniedze Vīksniņa (Līgatnes vsk.; 6:24,4).

B grupā veiksmīgākie izrādījās Allažu pamatskolas audzēkņi. Meitenēm Inga Krastiņa izcīnīja uzvaru (6:23,3) un Santa Lemeža bija trešā (6:44,5), bet otro vietu ieņēma Dita Petrova no Līgatnes vidusskolas (6:44,2). Savukārt puišiem allažnieks Emīls Kalniņš ierindojās trešajā vietā (5:26,8) aiz SVĢ skolēniem Edgara Dauguļa (5:15,2) un Kristapa Stefana (5:16,5).

Jāpiebilst, ka vienlaikus ar Siguldas novada atklātajām sacensībām krosā notika arī Pierīgas novadu skolu sporta spēļu rudens krosa sacensības, kurās Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņi izcīnīja pirmo vietu vidusskolu grupas kopvērtējumā.