15.08.2018 13:36

Gorkšs: Spēles 90 minūtēm neesmu gatavs, tāpēc atvadu mačs būs simbolisks mana futbolista sapņa noslēgums

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Gorkšs: Spēles 90 minūtēm neesmu gatavs, tāpēc atvadu mačs būs simbolisks mana futbolista sapņa noslēgums Latvijas Futbola federācija

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs, kurš sestdien Ķekavā aizvadīs savu futbolista karjeras atvadu spēli, aģentūrai LETA sacīja, ka šobrīd nav gatavs laukumā pavadīt visas 90 minūtes, tāpēc atvadas, noslēdzot savu futbolista sapni, būs vairāk simboliskas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka bijušais ilggadējais Latvijas izlases kapteinis, bet tagad LFF prezidents Gorkšs, sestdien "komanda.lv" pirmās līgas vienības "Auda" sastāvā aizvadīs savas futbolista karjeras atvadu spēli.

Sestdien "Auda" pirmās līgas čempionāta ietvaros Ķekavā tiksies ar "Daugavpils"/"Progess" komandu. Mača sākums iecerēts plkst.14.

Jau pirms sezonas 36 gadus vecais Gorkšs tika iekļauts "Auda" pieteikumā, taču tas vairāk tika darīts ar simbolisku mērķi aizsargam aizvadīt atvadu spēli šīs komandas rindās.

"Diezgan droši varu teikt, ka šobrīd neesmu spējīgs aizvadīt visas 90 spēles minūtes. Sevi formā esmu uzturējis visu laiku, tomēr regulāri piedalīties futbola treniņos man nav bijusi iespēja un šobrīd esmu tālu no tā, lai varētu nospēlēt visu maču," sacīja Gorkšs.

Viņš vēl nevarēja pateikt, kāds īsti būs scenārijs ar viņa došanos laukumā.

"Ceturtdien plānoju piedalīties komandas treniņā, tad arī vienosimies, kā tikšu izmantots, kurā pozīcijā došos laukumā. Tomēr ir skaidrs, ka tas būs simbolisks mana futbolista sapņa noslēgums, jo pēdējo spēli aizvadīšu komandā, kurā viss sākās. Man nav mērķis šobrīd apliecināt savu fizisko spēju varēšanu, lai gan tik traki nevajadzētu būt, ka palieku laukumā. Šo maču uztveru simboliski, jo man būs iespēja uzspēlēt kopā ar saviem diviem brāļiem, kā arī vilkt mugurā komandas kreklu, kurā sāku savu karjeru," norādīja LFF prezidents.

"Ceru, ka uz spēli atnāks daudz cilvēku, kuriem ir bijusi nozīme manā futbolista karjerā. Priecāšos viņus visus redzēt," piebilda Gorkšs.

"Audas" prezidents ir Gorkša tēvs Juris, turklāt tajā spēlē arī kādreizējā Latvijas izlases kapteiņa brāļi Rihards un Jorens.

Tieši "Audā" Gorkšs uzsāka savu futbolista karjeru, pēc tam to sekmīgi turpinot spēcīgos Latvijas un ārzemju klubos.

Gorkšs trešdien atrodas Tallinā, kur kopā ar LFF ģenerālsekretāru Edgaru Pukinsku apmeklēs UEFA Superkausa spēli starp Spānijas galvaspilsētas klubiem "Real" un "Atletico".

"Tas ir fenomenāls Igaunijas Futbola federācijas sasniegums, ka šāda kalibra mačs notiek viņu mājās. Var just, ka arī viņiem ir liels lepnums par to, ka UEFA Superkausa ieguvēji tiks noskaidroti Tallinā. Tas vēlreiz apliecina, ka arī maza valsts ar lielu darbu un pārliecināšanas spējām var tikt pie šāda pasākuma rīkošanas, lai gan ir skaidrs, ka nākamo desmit gadu laikā diezin vai šāda spēle tik mazā stadionā vēl notiks. Tomēr organizatoriskā ziņā viss ir vislabākajā kārtībā, stadions ir mazs, bet fantastisks, tāpēc vakarā gaidāmi īsti futbola svētki," sacīja Gorkšs.

Jau ziņots, ka futbolista karjeru Gorkšs noslēdza pērn Latvijas kluba "Riga" rindās, bet vēl sezonu iepriekš pārstāvēja "Liepāja"/"Mogo" komandu. Tāpat viņš ilgstoši spēlēja ārzemēs, 2002. gadā pievienojoties Zviedrijas vienībai "Osters", kā arī pārstāvot šīs valsts klubu "Assyriska". Pēc Zviedrijas viņš 2005. un 2006. gadā bija Latvijas klubā "Ventspils", bet tad pārcēlās uz Angliju, pārstāvot "Blackpool", Londonas "Queens Par Rangers", "Reading", Volverhemptonas "Wanderers" un Kolčesteras "United" komandas. Pēcāk Gorkšs spēlēja arī Grieķijas un Čehijas klubos.

Latvijas izlases sastāvā Gorkšs kopumā aizvadīja 89 spēles un guva piecus vārtus. Viņš valstsvienībā spēlēja no 2005. līdz 2017. gadam, kopš 2008. gada būdams ilggadējs izlases kapteinis.

Par LFF prezidentu Gorkšs kļuva šī gada pavasarī.