22.06.2018 20:18

Latvijas jaunatnes vieglatlētikas čempionāta medaļas aizceļo arī uz Salaspili, Siguldu un Olaini Latvijas Vieglatlētikas savienība

Divas dienas Saldus stadionā norisinājās Latvijas vieglatlētikas čempionāts jauniešiem (U18) un junioriem (U20). Dalībnieku vidū bija ne mazums Pierīgas novadu pārstāvju, un par laureātiem kļuva jaunie vieglatlēti no Salaspils, Siguldas un Olaines.

Lielākos panākumus guva Salaspils un Murjāņu sporta ģimnāzijas pārstāvis Aksels Blanks, kurš uzvarēja abās vidējās distancēs jauniešiem. 800 metru skrējienā viņš finišēja pēc minūtes un 59,41 sekundēm, bet 1500 metros uzrādīja rezultātu 4:13,35.

Divas medaļas Saldū U18 vecuma grupā izcīnīja arī Olaines vieglatlētikas kluba pārstāve Samanta Čunčule – diska mešanā viņai zelts (32,26 metri) un lodes grūšanā sudrabs (12,35 m).

Dubultuzvaru vesera mešanas sacensībās jauniešiem svinēja Salaspils sporta skolas audzēkņi Kristiāna Poļakova (48,69 m) un Makars Korotkovs, kurš tuvāko sāncensi apsteidza par gandrīz 30 metriem (69,60 m). Čempiona tituls arī ādažniekam, sporta kluba "Tērauds" pārstāvim Kristiānam Upeniekam 3000 metru skrējienā (9:23,70).

Pa vienai sudraba un bronzas medaļai nopelnīja divi Siguldas sporta skolas pārstāvji. Estere Vīksne U18 grupā bija otrā 1500 metru skrējienā (5:12,74) un trešā 2000 metru kavēkļu skrējienā (13:21,87), bet Kristaps Bruners U20 grupā – otrais 3000 m kavēkļu skrējienā (10:20,78) un trešais 5000 metru "gludajā" distancē (16:42,09).

Vēl divas medaļas Siguldai izcīnīja Andrejs Bānis, kurš bija otrais 3000 metru skrējienā junioriem (9:24,34; 1500 metros viņam piektā vieta), kā arī Magda Cigle, kura 3000 metru kavēkļu skrējienā juniorēm palika pēdējā trešā (13:21,87).

Siguldietis Pauls Daugulis junioru konkurencē ieņēma divas piektās vietas 400 metros (51,05 s) un 800 metros (2:01,11), bet Jēkabs Niklāvs Janovs jauniešiem bija piektais 1500 metros (4:26,05) un sestais 800 metros (2:06,58). Piektā vieta vēl arī Oto Laivam no Siguldas tāllēkšanā jauniešiem (6,28 m).

Sestās vietas ieguva Rinalds Valts Zariņš no Salaspils sporta skolas 100 metru sprintā junioriem (11,63 sekundes aiz ceļavēju, kas pārsniedza atļauto normu), kā arī siguldieši Loreta Lemberga (1500 m – 5:18,52) un Nils Ciglis (5000 m – 18:41,20).

Latvijas čempionāta laikā arī notika Latvijas Vieglatlētikas savienības Treneru padomes un Jaunatnes komisijas sanāksme, lai lemtu par komandas sastāva apstiprināšanu dalībai Baltijas U18 un U20 komandu čempionātos, kā arī Eiropas U18 un pasaules U20 čempionātā.