11.12.2017 12:11

Gada sportisti Jūrmalā – pludmales volejbolisti Graudiņa un Samoilovs

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Gada sportisti Jūrmalā – pludmales volejbolisti Graudiņa un Samoilovs Edijs Pālens, LETA

Jūrmalā apbalvoti 2017. gada labākie sportisti. Jūrmalas "Gada sportistu" balvas saņēma pludmales volejbolisti Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs. Kopumā apbalvoti laureāti 15 nominācijās.

Aleksandrs Samoilovs titulu "Gada sportists Jūrmalā" saņēma jau sesto gadu pēc kārtas. Aleksandrs Samoilovs pārī ar Jāni Šmēdiņu šogad izcīnīja 9. vietu pasaules čempionātā, 4. vietu Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīrā un 2. vietu Eiropas čempionātā. A. Samoilovam arī bija nozīmīga loma Eiropas čempionāta finālturnīra sacensību norisē Jūrmalā – viņš aktīvi piedalījies tā popularizēšanā gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Par "Gada sportisti Jūrmalā" atzīta pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa, kura pārī ar Anastasiju Kravčenoku ierindojās 5. vietā Eiropas čempionātā pludmales volejbolā un izcīnīja godalgotās vietas starptautiskos turnīros.


Otro gadu pēc kārtas "Gada trenera" balvu saņēma pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, kurš izaudzinājis augstas klases pludmales volejbolistus – gan Aleksandru Samoilovu un Tīnu Lauru Graudiņu, gan Jāni Šmēdiņu, Mihailu Samoilovu un Anastasiju Kravčenoku. Treneris šogad saņēmis Jūrmalas augstāko apbalvojumu Goda zīmi un titulu "Goda jūrmalnieks", 2015. gadā – valsts apbalvojumu Atzinības krustu, IV šķiras ordeņa virsnieks, 2014. gadā – Latvijas Gada balvu sportā un apbalvojumu "Labākais pludmales volejbola treneris Latvijā".

Balvu "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā" un Jūrmalas jaunatnes sporta veicināšanā saņēma Jūrmalas sporta skolas direktora vietniece izglītības jomā Irina Medvedeva. I. Medvedeva savas darba gaitas Jūrmalā uzsākusi 1977. gadā un joprojām turpina attīstīt bērnu un jauniešu sporta aktivitātes, iepazīstinot viņus ar sporta pamatiem. I. Medvedeva ir saņēmusi Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu Jūrmalas jaunatnes sporta attīstībā, Latvijas Olimpiskās komitejas Pateicību par teicamu un nesavtīgu darbu Latvijas Jaunatnes olimpiādes organizēšanā.

Par "Gada komandu" atzīts futbola klubs "Spartaks Jūrmala", kas otro sezonu pēc kārtas izcīnījusi Latvijas futbola čempionu titulu. Nominācijā "Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos" apbalvoti pludmales volejbolisti Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits, kas izcīnīja 3. vietu pasaules čempionātā pludmales volejbolā U-21 grupā. "Jūrmala/ Papa's Sacīkšu komanda" apbalvota nominācijā "Gada sporta klubs". Komandas sportisti šogad izcīnījuši augstas vietas gan Latvijas, gan starptautiskos kartinga un autošosejas čempionātos. Biedrība "Jūrmalai un sportam" apbalvota nominācijā "Gada balva "Fair play"".

Nominācijā "Gada sporta skolotājs" apbalvota Mežmalas vidusskolas sporta skolotāja Tatjana Kozlova. Par "Gada sporta senioru" atzīta vieglatlēte Solvita Kaļva, kas, startējot Latvijas vieglatlētu izlases veterānu sastāvā, ieguva vairākas godalgotas vietas gan Latvijas, gan starptautiskā mēroga sacensībās.

Par "Gada uzlecošo zvaigzni" Jūrmalas sportā atzīta Jūrmalas Sporta skolas vieglatlēte Kristīne Blaževiča, kura iekļauta Latvijas izlases U-18 sastāvā. K. Blaževiča izcīnījusi augsto 6. vietu pasaules U-18 čempionātā tāllēkšanā, 5. vietu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā 100 metru barjerskrējienā, 1. vietu Baltijas valstu sacensībās U-18 100 metru barjerskrējienā un 2. vietu Baltijas valstu sacensībās U-18 daudzcīņā.

Par "Gada sporta notikumu Jūrmalā" atzīts Eiropas čempionāta fināls pludmales volejbolā, kas ir līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola pasākums Baltijā un nozīmīgākais gada notikums pludmales volejbolā Eiropā. Piecu dienu garumā tika izspēlētas 144 spēles, kuru laikā savā starpā sacentās reitinga 32 vadošie vīriešu un sieviešu volejbolistu pāri no 19 Eiropas valstīm.

Ūdens motosportists Nikita Lijcs jau trešo gadu pēc kārtas atzīts par labāko nominācijā "Gada sportists tehniskajos sporta veidos". Pasaules čempionātā kopvērtējumā "Formula 4" laivu klasē N. Lijcs ieguva sudraba medaļu un 5. vietu Eiropas čempionātā ātrumlaivu "Formula 4" klasē un 1. vietu Latvijas čempionātā.

Parabobslejists Alvils Brants atzīts par "Gada sportistu paralimpiskajos sporta veidos". A. Brants ieguvis 8. vietu pasaules čempionātā parabobslejā un 2. vietu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā.

Par "Gada publisko sporta pasākumu pilsētā" atzīts Jūrmalas krāsu skrējiens, kas kūrortpilsētā norisinājās jau otro reizi un Kauguros pulcēja 4000 dalībnieku, kā arī 49 komandas no 11 valstīm.

Lai izteiktu atzinību sportistiem par augstajiem sasniegumiem pasaules, Eiropas, Baltijas un Latvijas čempionātos un sacensībās, kā arī, lai pateiktos tiem, kas veicinājuši veselīgu un aktīvu dzīvesveidu jūrmalnieku vidū, Jūrmalas "Gada balva sporta" kūrortpilsētā tika piešķirta jau 19. gadu.