17.11.2017 21:54

Ķekavas basketbolisti izcīna uzvaru dramatiskā līdervienību spēlē

Ķekavas basketbolisti izcīna uzvaru dramatiskā līdervienību spēlē BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas C grupas līdervienību spēlē piektdien Ķekavā laukuma saimnieki BK "Ķekava"/"Optibet" pamatlaika pēdējās sekundēs nodrošināja uzvaru pār Rīgas Stradiņa universitātes komandu. LBL trešajā divīzijā zaudējumu cieta Saulkrastu basketbolisti.

Teju visa spēle Ķekavā pagāja cīņā punkts punktā. Tikai trešās ceturtdaļas vidū RSU studenti pirmo reizi panāca pārsvaru, kas lielāks par pieciem punktiem (54:61), taču nekavējoties sekoja šādai spēlei neraksturīgs Ķekavas basketbolistu izrāviens 17:2, un pirms pēdējās ceturtdaļas mājiniekiem jau bija "plus astoņi" (71:63).

Taču arī šis vēl nebija izšķirošais brīdis – septiņas minūtes līdz beigām atkal viss sākās no sākuma (74:74). Kulmināciju cīņa sasniedza pēdējā pusminūtē. Vispirms RSU komanda pēc ilgāka laika atguva vadību (87:88), tad sešas sekundes līdz beigām ķekavietis Mārtiņš Šteinbergs realizēja pirmo un aizmeta garām otro soda metienu, taču atlēkušo bumbu ieguva Harijs Rubenis un raidīja to grozā – 90:88. Pieprasītais minūtes pārtraukums divas sekundes līdz beigām viesus vairs neglāba.

Nauris Miezis BK "Ķekava" labā guva 24 punktus, Mārtiņš Šteinbergs un Harijs Rubenis pa 19, Niks Saknītis 14 punktus. Jāpiezīmē, ka jau pirmajā minūtē laukuma saimnieki palika bez viena no saviem līderiem Agņa Čavara.

Turnīra tabulā BK "Ķekava"/"Optibet" ir septiņas uzvaras astoņas spēlēs, pirmā pozīcija un gandrīz garantēta vieta LBL2 otrā posma 12 labāko komandu turnīrā.

LBL trešajā divīzijā jau piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojuši Saulkrastu basketbolisti. Izbraukuma spēlē pret BK "Krāslava" viņi neveiksmīgi aizvadīja pirmās un otrās ceturtdaļas beigas un pēc pirmā puslaika jau bija pamatīgos iedzinējos – 26:43. Trešās ceturtdaļas vidū krāslavieši veica vēl vienu izrāvienu 12:0 (tobrīd 30:57), un Saulkrastu komanda atlikušajā laikā spēja starpību tikai samazināt – 57:71.

Viesiem Jānis Skramans guva 12 un Haralds Šternbergs 11 punktus. Ar divām uzvarām un pieciem zaudējumiem B grupā atkāpušies uz priekšpēdējo piekto vietu.