10.11.2017 22:09

Carnikavas basketbolistiem skaista uzvara, Salaspils handbolistēm sāpīgs zaudējums arhīvs

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīrā uzvaru aizraujošā cīņā piektdien izcīnīja Carnikavas komanda. Ne tik sekmīgas bija Salaspils sporta skolas handbolistes, kuras bija vadībā mača lielāko daļu, tomēr piedzīvoja zaudējumu.

Carnikavas basketbolistu izbraukuma spēlē pret basketbola klubu "Salacgrīva" pirmais puslaiks aizritēja gluži līdzīgā, un kādas komandas pārsvars nepārsniedza divu precīzu metienu tiesu. Taču puslaika pašās beigās un otrā puslaika sākumā laukuma saimniekiem izdevās gūt 10 punktus pēc kārtas un pirmo reizi panākt pārsvaru divciparu skaitļa izteiksmē (47:37).

Vēl astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām BK "Salacgrīva" bija deviņu punktu handikaps (74:65), taču tad sešu vīru sastāvā spēlējošajiem carnikaviešiem izdevās teju neticamais. Gandrīz piecas minūtes viņi nosargāja savu grozu neskartu, paši iemeta 18 punktus pēc kārtas, izvirzījās vadībā 83:74 un beigās svinēja skaistu uzvaru 91:78. Salacgrīvas komandai šis turklāt bija pirmais zaudējums sezonā.

Uzvarētājiem Jānis Ābols guva 27 punktus, Rolands Dovgjallo 25, Kristaps Briedis 14 un Kristaps Odziņš 13 punktus. Carnikavas komanda ar četrām uzvarām sešās spēlēs LBL3 A grupā ieņem otro vietu.

Dāmu handbola čempionāta spēlē starp Jēkabpils un Salaspils sporta skolu komandām daudz labāk iesāka salaspilietes (7:1), un tabulā krietni augstāk esošajām laukuma saimniecēm bija nepieciešamas gandrīz 20 minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu (12:12).

Pēc pārtraukuma Salaspils handbolistes vēlreiz panāca "plus seši" (19:13), taču atkal jēkabpilietes atspēlējās, pirmo reizi vadībā izvirzījās tikai 12 minūtes līdz beigām un nosargāja grūtā cīņā gūto panākumu – Salaspils sporta skolai piektais zaudējums sešās spēlēs 26:28.

Viešņām astoņus vārtus guva Renāte Salmane, pa sešiem – Dace Potapova un Inese Umjarova, četrus – Linda Borisanova. Virslīgas tabulā Jēkabpils komanda panākusi līderes Stopiņu NHK (pa 14 punktiem), bet Salaspils handbolistes ar diviem punktiem sešos mačos ieņem piekto vietu septiņu klubu konkurencē.

Sestdien vakarā salaspilietes savās mājās uzņems Ludzas sporta kluba "Latgols" handbolistes, bet svētdien Ulbrokas sporta kluba vīru komanda tiksies ar "Jūrmalas sports-2" vienību.