03.11.2017 21:35

Pierīgas basketbolistiem melnā piektdiena – zaudējumi Ķekavai, Siguldai, Saulkrastiem Saulkrastu novada pašvaldība

Pagalam neveiksmīga piektdiena bija trim Latvijas Basketbola līgā spēlējošajiem Pierīgas klubiem. Zaudējumus piedzīvoja gan BK "Ķekava"/"Optibet" otrās divīzijas turnīrā, gan Siguldas sporta skolas un Saulkrastu komandas trešajā divīzijā.

BK "Ķekava" basketbolisti joprojām bez vairākiem saviem līderiem otro reizi sezonā tikās ar biznesa augstskolas "Turība" komandu, kuru pirmajā kārtā bija apspēlējuši ar 49 punktu pārsvaru. Šoreiz studenti jau ar pirmajām minūtēm pieteicās uz revanšu (11:1), bet ķekaviešiem atspēlēties liedza zemā metienu precizitāte – grozā krita tikai katrs ceturtais.

Otrajā ceturtdaļā starpība gan sadila līdz četriem punktiem, taču līdz pārtraukumam "Turības" basketbolisti to divkāršoja (34:26). Otrā puslaika sākumā viņi pārsvaru pieaudzēja līdz 45:28 un atlikušajā laikā noturēja sāncenšus drošā attālumā – BK "Ķekava" pirmais zaudējums sezonas sešās spēlēs 56:78.

Ķekavas komandas rindās rezultatīvākie bija Modris Gundegs (14 punktu), Niks Saknītis (13) un Harijs Rubenis (12).

Līdzīgā veidā trešo zaudējumu četrās spēlēs cieta Siguldas sporta skolas basketbolisti. Izbraukuma spēlē pret "Valmiera Glass"/ViA-2 komandu viņi agri nonāca krietnos mīnusos (5:18), taču atspēlējās un otrās ceturtdaļas sākumā pat izvirzījās vadībā (27:26). Drīz pēc tam sekoja valmieriešu izrāviens 16:1 (17. minūtē 46:30), trešajā ceturtdaļā starpība sasniedza 24 punktus (79:55), un tuvāk par "mīnus 9" siguldieši vairs netika – beigās 88:102.

Viesu labā lauvas tiesu punktu trijatā sameta Roberts Bērze (27), Daniels Iļjins (24) un Rūdolfs Malcenieks (15).

Arī Saulkrastu basketbolisti mājas spēli pret BK "Krāslava" sāka neveiksmīgi (4:11), taču pirmo ceturtdaļu pabeidza ar septiņiem punktiem pēc kārtas un līdz pat otrās ceturtdaļas vidum saglabāja dažu punktu pārsvaru. Diemžēl tad sekoja triju minūšu "bedre", kuras laikā Krāslavas komanda iemeta 12 punktus pēc kārtas un pārtraukumā devās ar desmit punktu pārsvaru (46:36).

Izšķirošie notikumi risinājās trešajā ceturtdaļā, kurā laukuma saimnieki spēja gūt tikai piecus punktus, bet viņu pretinieki starpību palielināja vēl par divpadsmit (63:41). Atlikušajā laikā saulkrastiešiem reālu izredžu atspēlēties nebija – pēc uzvarām pirmajās divās spēlēs otrā neveiksme pēc kārtas 66:77.

Mājiniekiem Jānis Skramans guva 17 un Jūlijs Stankevičs 13 punktus.

Svētdien izbraukuma spēli pret basketbola skolu "Rīga" LBL3 turnīrā aizvadīs Carnikavas basketbolisti. Jāatgādina, ka LBL otrajā divīzijā labāko komandu otrā posma turnīram kvalificēsies pa katras grupas četrām labākajām komandām, bet trešajā divīzijā – pa trim.