24.09.2017 19:52

Handbola sezona sākas ar uzvaru Ulbrokā un zaudējumu Salaspilī

Stopiņu NHK handbolistes Stopiņu NHK handbolistes Elvijs Ozoliņš, LHF

Latvijas dāmu handbola čempionāta pirmās spēles savos laukumos svētdien aizvadījušas abas Pierīgas komandas – uzvaru debijas mačā Latvijas čempiones svinēja Stopiņu novada handbola komanda (NHK), bet Salaspils sporta skolas handbolistēm sezonu nācās sākt ar neveiksmi.

Stopiņu NHK handbolistes savās mājās uzņēma "Lat-2002"/Dobeles komandu, kurā pieredzes krāšanas nolūkos pulcētas Latvijas jaunatnes izlases kandidātes (2002./04. g.dz.) un kas nepiedalīsies izslēgšanas turnīrā.

Spēles liktenis lielā mērā tika izšķirts jau pirmajās desmit minūtēs, kuru laikā mājinieces guva deviņus vārtus, bet jaunietes – tikai vienus. Turpinājumā Stopiņu handbolistes ofensīvu piebremzēja, taču otrā puslaika sākumā pārsniedza desmit "golu" pārsvaru (23:12) aizvadīja sezonas pirmo maču līdz drošai uzvarai 35:28.

Lielisku spēli laukuma saimnieču rindās aizvadīja Ivita Asare, kura realizēja 14 no 15 metieniem. Deviņus vārtus iemeta Elza Seržante, četrus – Annija Ozoliņa.

Spēles sākums ietekmēja gala iznākumu arī Salaspils un Jēkabpils sporta skolu komandu savstarpējā cīņā. Jēkabpilietes, kuras pavisam nesen Salaspilī uzvarēja trenera Ārona Galperina piemiņas turnīra "Ārona kauss 2017", spēli sāka ar sešiem precīziem metieniem pēc kārtas, un, lai gan otrā puslaika sākumā mājinieces starpību izdevās samazināt līdz trim vārtiem (15:18), jēkabpilietes tūlīt pat atbildēja ar četriem "goliem" un neļāva salaspilietēm atspēlēties – 29:36.

Rezultatīvākās Salaspils sporta skolas komandas rindās bija Dace Potapova, Linda Borisanova (pa 6), Renāte Salmane (5) un Anastasija Agarkova (4).

2017./2018. gada sieviešu virslīgas čempionātā spēlē septiņas komandas – vēl arī vicečempiones "REIR Dobele", Ludzas "Latgols" un LSPA. Dalībnieces vispirms aizvadīs triju apļu turnīru, pēc tam divas labākās komandas automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet pārējās četras (izņemot "Lat-2002"/Dobele) ceturtdaļfināla sērijas sacentīsies vēl par divām ceļazīmēm uz pusfinālu.

Drīzumā sāksies arī Latvijas pirmās līgas čempionāts vīru komandām, kurā šosezon piedalās astoņas vienības. Un jau pirmajā kārtā 8. oktobrī savā starpā tiksies abas Pierīgas komandas – Ulbrokas sporta kluba handbolisti savās mājās uzņems "Salaspils/Mērnieks ZM" vienību.