18.09.2017 13:42

Pierīgas čempionu titulu izspēlēs Mārupes, Stopiņu un Ropažu basketbolisti

Pierīgas čempionu titulu izspēlēs Mārupes, Stopiņu un Ropažu basketbolisti Evita Eglāja, Ropažu sporta centrs

23. septembrī Mārupes sporta kompleksā norisināsies Pierīgas novadu sporta spēļu basketbola finālturnīrs, kurā piedalīsies trīs pagājušās nedēļas nogalē aizvadīto priekšsacīkšu turnīru uzvarētāji – Mārupes, Stopiņu un Ropažu novada basketbolisti.

Stopiņu basketbolistiem ceļš uz finālu bija visvieglākais. Triju komandu turnīrā Saulkrastu sporta centrā viņi pārspēja gan Krimuldas vienību (54:44), gan mājiniekus saulkrastiešus (68:39) un izcīnīja pirmo vietu grupā. Otro vietu grupā ieņēma Saulkrastu komanda (58:53 pret Krimuldu), kas līdz ar to kvalificējās finālturnīram par 4.-6. vietu.

Mārupes basketbolisti, kuri Pierīgas čempionu tronī ir jau vairāk nekā piecus gadus, izcīnīja trīs uzvaras trijās spēlēs savās mājās Mārupes sporta kompleksā. Sīvāko pretestību laukuma saimniekiem izrādīja Olaines novada komanda, kas piekāpās ar 49:58. Salaspils vienību mārupieši pieveica 58:40, bet Inčukalna basketbolistus – pat ar 72:25.

Salaspilieši guva uzvaras abās pārējās spēlēs (69:47 pret Inčukalnu un 82:65 pret Olaini) un grupā ierindojās otrajā vietā, bet trešo ieņēma Olaines basketbolisti.

Otro gadu pēc kārtas Pierīgas triju labāko komandu skaitā iekļuva Ropažu novada basketbolisti, kuri priekšsacīkstēs izmantoja "māja sienu" priekšrocības. Zaķumuižas sporta zālē viņi vispirms sīvā cīņā pārspēja Mālpils komandu (62:60), vēlāk Babīti (51:41) un beigās arī Baldoni (64:58). Turklāt turnīra pēdējā spēle izvērtās kā īsts fināls, jo baldonieši arī iepriekš bija pārspējuši abus pārējos konkurentes – 54:39 pret Babītes novadu un 66:60 pret Mālpils novadu. Mālpiliešiem uzvara 58:55 pār Babīti un trešā vieta grupā.

Galvenajā finālturnīrā sestdien Mārupes sporta kompleksā vispirms plkst. 10.00 laukumā dosies Mārupes un Stopiņu novadu komandas, plkst. 11.00 – Stopiņi pret Ropažiem un plkst. 12.00 – Mārupe pret Ropažiem. Turnīrā par 4.-6. vietu piedalīsies Salaspils, Saulkrastu un Baldones komandas.