13.09.2017 14:36

Āronu kausu Salaspilī izcīnījušas Jēkabpils handbolistes

Āronu kausu Salaspilī izcīnījušas Jēkabpils handbolistes Elvijs Ozoliņš, LHF

Sagaidot jaunās handbola sezonas sākumu, par Salaspilī notikušā trenera Ārona Galperina piemiņas turnīra "Ārona kauss 2017" uzvarētājām kļuva Jēkabpils sporta skolas handbolistes, kas finālspēlē "REIR Dobele" komandu.

Kopumā turnīrā piedalījās septiņas komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās. A apakšgrupā visveiksmīgāk nospēlēja pašreizējā Latvijas čempionvienība Stopiņu novada handbola komanda (NHK), kas līdzīgā cīņā pārspēja gan Ludzas "Latgolu" 13:12, gan Salaspils sporta skolu 21:18. Savukārt B apakšgrupā pie panākuma tika "REIR Dobele", pieveicot gan Latvijas jauniešu izlasi (Lat-2002) 17:14, gan Jēkabpils sporta skolu 17:15, gan Skrīveru komandu 24:6, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija.

Pusfināla pāros tikās abu grupu divas labākās komandas. Stopiņu NHK sacentās ar Jēkabpili, un līdzīgā cīņā pārākas izrādījās jēkabpilietes, uzvarot ar 15:12. Savukārt otrā pusfinālā "REIR Dobele" ar 17:14 pārspēja "Latgolu".

Cīņā par uzvaru turnīrā Jēkabpils sporta skolas handbolistes spēja revanšēties "REIR Dobelei", pārspējot pretinieces ar 18:13. Savukārt bronzas finālā Stopiņu NHK vēlreiz tika galā ar "Latgolu" – 17:15. Spēlē par piekto vietu Salaspils ar 15:14 pieveica jauniešu izlasi, bet pēdējā vietā palika Skrīveru handbolistes.

Handbola treneris Ārons Galperins pirms 42 gadiem ieviesa šo komandu sporta spēli Salaspilī, kas šodien veicina novada atpazīstamību sportā. Pirmoreiz turnīrs notika 2015. gadā, atzīmējot četrdesmitgadi kopš šī nozīmīgā notikuma. Pirmajā turnīrā uzvaru izcīnīja Tallinas komanda, bet pērn – "REIR Dobele".

Latvijas handbola čempionāts dāmu komandām sāksies nākamnedēļ. Septiņas komandas vispirms aizvadīs triju apļu turnīru, bet pēc tam sekos izslēgšanas spēles.