03.07.2017 15:08

Jaunatnes vieglatlētikas čempionāta medaļas atceļo arī uz Pierīgu

Jaunatnes vieglatlētikas čempionāta medaļas atceļo arī uz Pierīgu Laura Goršanova, LVS

Vairāki Salaspils, Siguldas, Ķekavas un Mārupes jaunie vieglatlēti kļuvuši par medaļu īpašniekiem Latvijas vieglatlētikas čempionātā jauniešiem un junioriem U-18 un U-20 vecuma grupās, kas divas dienas notika Ventspilī.

Divas godalgas sacensībās jauniešiem izcīnīja Salaspils sporta skolas pārstāvis Aksels Blanks. Trenera Ginta Bitīša audzēknis 1500 metru skrējienā ierindojās otrajā vietā, finišējot pēc 4 minūtēm un 17,47 sekundēm, bet 800 metru distancē ieguva bronzas medaļu (2:04,10).

Divas medaļas tika arī Jeļenai Alfjorovai no Siguldas sporta skolas – viņa ieņēma trešo vietu gan 100 metru barjerskrējienā (17,72 s), gan 400 metru barjerskrējienā (1:19,61) juniorēm. Tiesa, abās disciplīnās startēja tikai trīs dalībnieces.

Vesera (3 kg) mešanā jaunietēm uz goda pjedestāla stājās divas Pierīgas sportistes. Salaspiliete Kristīne Iščerjakova (att.pa kreisi) ar 45,55 metru tālu raidījumu izcīnīja otro vietu, par trim metriem piekāpjoties Laurai Feldmanei no sporta skolas "Arkādija", bet Sabīne Krūmiņa no Ķekavas novada sporta skolas bija trešā (41,86 m) un par nepilniem diviem metriem pārspēja vēl vienu Salaspils sporta skolas pārstāvi Kristiānu Poļakovu (40,09 m).

Par bronzas medaļas laureāti šķēpa mešanā, pēdējā mēģinājumā sasniedzot 41,90 metrus, jaunietēm kļuva Signe Vilhovika no Salaspils. Viņa startēja arī lodes grūšanā un ierindojās piektajā vietā (12,55 m). Astotā šajās sacensībās bija Samanta Čunčule no Olaines vieglatlētikas kluba (10,95 m).

Vēl vienu godalgu Salaspils sporta skolas pūrā atnesa Andrejs Bānis, kurš finišēja trešais 5000 metru skrējienā junioriem (18:15,63). Savukārt vesera metējs Makars Korotkovs, būdams gadu jaunāks un U-18 grupā startējot ārpus konkurences, uzrādīja par 35 metriem labāku rezultātu nekā vienīgais "oficiālais" dalībnieks šajā disciplīnā – 59,45 metri.

400 metru skrējienā juniorēm trešo vietu izcīnīja Lāča sporta skolas pārstāve mārupiete Agita Švetere – 58,48 sekundes. Divreiz īsākā distancē viņai līdz medaļai maķenīt pietrūka – 26,71 sekunde un ceturtā vieta.