02.07.2017 13:59

Saulkrasti spēcīgāki nekā Rīga: pacelti 126 940 kilogrami

(1 balsojums)
Saulkrasti spēcīgāki nekā Rīga: pacelti 126 940 kilogrami publicitātes

Pēc diviem sacensību posmiem projektā "Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017" Saulkrasti izvirzījušies pirmajā vietā. Sestdien Saulkrastos pilsētas aizstāvji trīs stundu laikā kopā pacēla 126 940 kg, aiz sevis atstājot Rīgu ar rezultātu 122 210 kg.

Saulkrastu novada svētku "Kad burās pūš vējš" ietvaros notika "Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017" Saulkrastu posms, kur pilsētas iedzīvotāji kopā pacēla 126 940 kg. Sacensībās savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu pārbaudīja 132 Saulkrastu aizstāvji – 29 dāmas, 23 jaunieši līdz 18 gadu vecumam un 80 vīri, informēja pasākuma rīkotāji.

Dāmu konkurencē Saulkrastu posmā Signe Sinkeviča, uzspiežot 20 kg svaru stieni 62 reizes, izcīnīja pirmo vietu. Lidija Karlsone sacensībās svaru stieni uzspieda 46 reizes, iegūstot otro vietu, bet Elīza Tūtere ar 45 reizēm ieņēma trešo vietu. Dāmu topa augšgalā ir Svetlana Svjatnaja, kura 28. maijā Rīgas posmā 20 kg svaru stieni tehniski pareizi uzspieda 330 reizes, kļūstot par projekta rekordisti.

Saulkrastu posmā starp jauniešiem līdz 18 gadu vecumam Eduards Grivstāns ieguva godpilno pirmo vietu, pārcilājot 20 kg svaru stieni 109 reizes, kas ir šīs vasaras labākais rezultāts pēc diviem sacensību posmiem. Rolands Liepiņš šo pašu svaru pārcilāja 80 reizes un izcīnīja otro vietu. Savukārt Dāvis Višs kļuva par trešās vietas ieguvēju, uzspiežot 20 kg svaru stieni 68 reizes. Vēl joprojām nepārspēts jauniešu rekords pieder Artūram Zaikovskim, kurš 2014. gadā Cēsu posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 1 000 reizes.

Vīru grupā sacensību dalībnieki mērojās spēkiem ar 50 kg smago svaru stieni. Uldis Sproga izcīnīja pirmo vietu ar 82 uzspiestajām reizēm. Raimonds Vambuts ieguva otro vietu, paceļot 50 kg 74 reizes. Nils Miezis ierindojās trešajā vietā ar uzspiestajām 62 reizēm. Šobrīd labākais vīru rezultāts pieder Jefimijam Klementjevam, kurš Rīgas posmā uzstādīja fenomenālu rekordu projekta "Latvijas spēcīgākā pilsēta" vēsturē, uzspiežot 50 kg smago svaru stieni 222 reizes.

Kopā šogad par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu cīnīsies 15 pilsētas. Tuvākie posmi notiks Jēkabpilī 8. jūlijā un Līvānos 22. jūlijā.