08.06.2017 11:53

Ķekavas un Siguldas jaunie vieglatlēti kāpj uz Latvijas čempionāta goda pjedestāla

Trešdien Iecavā kļuva zināmi medaļu ieguvēji Latvijas jaunatnes čempionātā vieglatlētikā U-14 vecuma grupā (2004./05. g.dz.). Starp laureātiem bija arī vairāki Siguldas sporta skolas un Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi.

Ķekavieši iespaidīgākos panākumus guva diska mešanā – treneres Vairas Kumermanes audzēkņi izcīnīja trīs no pirmajām četrām vietām. Par sacensību uzvarētāju kļuva Augusts Skride (33,11 metri), otro vietu ieguva Mārtiņš Pundiņš (31,80 m), bet Artūrs Zāģers ierindojās ceturtajā vietā (28,30 m). Vēl no Ķekavas novada sporta skolas pārstāvjiem starp labākajiem bija Mārtiņš Saulītis, kurš ieņēma sesto vietu lodes grūšanā (10,62 metri).

Latvijas čempiona titulu 2000 metru skrējienā puišiem izcīnīja Matīss Filipovs no Siguldas sporta skolas. Guntas Blūmiņas audzēknis finišēja pēc septiņām minūtēm un 7,95 sekundēm, tuvāko sāncensi apsteidzot par gandrīz pusotru sekundi. Piektais šajā distancē bija cits siguldietis Eduards Ločs (7:49,89).

Divas medaļas Siguldas sporta skolai Iecavā izcīnīja Kristīne Urtāne, kuras trenere ir Solveiga Ziediņa. 80 metru sprintā viņa izcīnīja otro vietu, uzvarētājai Alisei Smiltei zaudējot sekundes četras simtdaļas (10,80 s), bet 300 metru distancē viņa ierindojās trešajā vietā (44,44 s) un par vienu pozīciju apsteidza savu novadnieci Martu Balanasu (45,27 s).

Bronzas medaļa arī siguldietei Dārtai Auziņai, kura ar 4,72 metrus tālu mēģinājumu ieņēma trešo vietu tāllēkšanā (uzvarētāja aizlēca par 16 cm tālāk). Dārta startēja arī 80 metru barjerskrējienā, kurā ierindojās piektajā vietā (13,65 s).

Vēl siguldietis Jānis Kravalis ieņēma piekto vietu 1000 metru skrējienā (3:21,90), Artis Podziņš bija septītais 300 metru distancē (43,64 s), 4x100 metru stafetē Siguldas meitenes Kristīne Urtāne, Marta Balanasa, Marta Klinsone un Dārta Auziņa palika uzreiz aiz labāko trijnieka (56,37 s), bet Krišjānis Salenieks, Renārs Jumiķis, Jānis Kravalis un Artis Podziņš finišēja piektie (56,07 s).