22.05.2017 11:36

"Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratona uzvarētāji saņem 100 kilogramus gurķu

"Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratona uzvarētāji saņem 100 kilogramus gurķu Salaspils sporta nams

"Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratons nedēļas nogalē bija pulcējis vairāk nekā 600 dalībnieku, kuri startēja 21 km skrējienā, 10 km "Knauf Latvia" skrējienā, 5 km "SEB Banka" skrējienā un 700 metru "Saulkalne S" bērnu skrējienā.

Pirmo vietu pusmaratona distancē izcīnīja Dmitrijs Serjogins, kurš bija arī viens no Salaspils pusmaratona reklāmas sejām (1.11:24), un Ilona Marhele (1.31:19). Abi uzvarētāji papildus naudas balvām saņēma arī "Ezerkauliņu" speciālo balvu – 100 kilogramus gurķu. Kā informēja rīkotāji, "Ezerkauliņi" ar vecumam atbilstošu kilogramu skaitu gurķu sveica arī pusmaratona vecāko un jaunāko dalībnieku – Nikolaju Smaloviju (67 gadi) un Baibu Ažušeli (21 gads).

Dāmu konkurencē otro un trešo vietu ieņēma Kitija Valtere (1.33:25) un Viviana Kirilova (1.38:42), bet vīru konkurencē aiz D. Serjogina finišēja Kristaps Kaimiņš (1.13:45) un ķekavietis Kaspars Gabaliņš-Briška (1.18:40), vēsta Salaspils sporta nams.

Pirmo gadu Salaspils pusmaratona vēsturē medaļas saņēma ne tikai pusmaratona dalībnieki, bet arī 10 km, 5 km un bērnu skrējiena dalībnieki gan absolūtajā vērtējumā, gan vairākās vecuma grupās. 10 km distancē par uzvarētājiem kļuva Mareks Zālītis no Ķekavas (39:13) un Gunita Šale (45:32), 5 km skrējienā – Jevgeņijs Turkins (16:48) un carnikaviete Santa Suta-Zute (21:12), bet bērnu skrējienā ašākie izrādījās Kapars Jubelis un Luīze Hudabčonoka.

Lai arī pasākums savā pirmatnējā iecerē bija izveidots kā sporta un skriešanas svētki Salaspils pilsētā un novadā dzīvojošajiem, tagad, galvenokārt pateicoties "Ezerkauliņu" īpašnieku atbalstam, tas jau ir kļuvis par nozīmīgu notikumu lielajā Latvijas skriešanas pasākumu kopumā.