28.04.2017 21:51

Ķekavas basketbolisti pusceļā uz LBL2 bronzas medaļām

Ķekavas basketbolisti pusceļā uz LBL2 bronzas medaļām Ķekavas sporta klubs

Basketbola klubs "Ķekava" ar grūtu uzvaru pār biznesa augstskolas "Turība" komandu savās mājās piektdien sācis Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas finālsēriju par trešo vietu. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 3. maijā "Turības" laukumā.

Mačs Ķekavas sporta klubā sākās ar mājinieku ofensīvu 8:2, taču jau dažas minūtes vēlāk viņi nonāca zaudētājos 8:9, un līdzīgā garā cīņa turpinājās visas 40 minūtes. Arī otro ceturtdaļu ķekavieši sāka spurtu (9:0), bet jau atkal trīs minūšu laikā visu pārsvaru iztērēja (28:28). Likumsakarīgi pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 36:36.

Trešās ceturtdaļas vidū BK "Ķekava" panāca deviņu punktu pārsvaru (59:50) un, kā izrādījās, vadības grožus no rokām vairs neizlaida. Ilgu laiku laukuma saimnieki pretiniekus noturēja 4–8 punktu attālumā, ceturtās ceturtdaļas vidū starpība sasniedza 10 punktus (lielākais pārsvars spēlē), taču studenti atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, un trīs minūtes līdz beigām bija vairs tikai 68:66. Galotni aukstasinīgāk tomēr nospēlēja ķekavieši, sperot pirmo soli pret bronzas medaļām debijas gadā LBL otrajā divīzijā – 75:68.

BK "Ķekava" rindās ar 20 punktiem, 6 rezultatīvām piespēlēm un 5 atlēkušajām bumbām izcēlās Nauris Miezis. Nikam Saknītim (att.) 19 punkti un 9 bumbas pie groziem, Kristapam Šteinbergam 12 punktu. Modrim Gundegam 11 punktu.

Kā zināms, LBL2 pamatturnīrā finālsērijas sāncenši savstarpējās spēlēs guva pa vienai uzvarai, turklāt ķekaviešiem zaudējums bija vienīgais visā regulārajā sezonā. Pusfinālā BK "Ķekava" piekāpās "Valmiera Glass"/ViA basketbolistiem, bet "Turība" – basketbola klubam "Jelgava".