15.04.2017 14:34

Salaspils handbolistes iekļūst pusfinālā, Mārupes volejbolistes soli tuvāk finālam Elvijs Ozoliņš, LHF

Par pārsteigumu parūpējusies Salaspils sporta skolas handbola komanda, kas Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla sērijā divreiz pārspēja sezonas rangā augstāk esošo Jēkabpils sporta skolu un iekļuva pusfinālā, kur tiksies ar Stopiņu novada handbola komandu.

Drošus pamatus iekļūšanai pusfinālā salaspilietes ielika jau ceturtdaļfināla pirmajā spēlē, ko savās mājās uzvarēja 37:29. Sestdien Jēkabpilī notikušajā atbildes mačā astoņu vārtu handikaps divu spēļu summā netika apdraudēts ne brīdi.

Pašā spēles sākumā jēkabpilietes gan izvirzījās vadībā 2:0, taču tad gandrīz 15 minūtes Salaspils handbolistes nosargāja savus vārtus neskartus un pārņēma vadību (4:2). Tuvojoties puslaika beigām, viešņu pārsvars sasniedza arī "plus 5" (12:7).

Veiksmīgāk atsākušas cīņu pēc pārtraukuma, Jēkabpils komandas spēlētājas starpību samazināja līdz diviem vārtiem (14:12), taču tuvāk tā arī netika. Beigu rezultāts 25:21 Salaspils sporta skolas labā un divu spēļu summā 62:50. Pa sešiem vārtiem uzvarētāju labā guva Renāte Salmane un Inese Umjarova, četrus – Olga Rudziša.

Jāatgādina, ka virslīgas pamatturnīru Salaspils handbolistes beidza piektajā vietā, bet jēkabpilietes – ceturtajā, turklāt četrās savstarpējās spēlēs salaspilietes nebija uzvarējušas ne reizi. Pusfinālā viņas tiksies ar šosezon vēl nezaudējušo Stopiņu novada handbola komandu, sērija ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām.

Tostarp Nacionālās līgas pusfināla pirmo spēli aizvadījušas Mārupes sporta centra volejbolistes. Izbraukumā viņas tikās ar volejbola klubu "Gulbene" un svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru 3:0 (25:9, 25:13, 25:18). Atbildes spēle paredzēta 19. aprīlī Mārupē. Ja Gulbenes komandai izdosies revanšēties, tiks izspēlēts tā saucamais "zelta sets" līdz 15 punktiem.