13.04.2017 21:57

Ķekavas basketbolisti LBL2 pusfinālā piedzīvo pirmo zaudējumu savās mājās šosezon BK "Ķekava"

Basketbola kluba "Ķekava" spēlētāji piedzīvojuši pirmo neveiksmi savā laukumā šosezon. Tas noticis pašā nepiemērotākajā brīdī – Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfināla sērijas pirmajā mačā pret "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolas komandu.

LBL2 pusfinālā iekļuva visas četras pamatturnīra labākās komandas. Ķekavieši, kuri regulārajā sezonā bija labākie, tiekas ar ceturtās pozīcijas īpašniekiem valmieriešiem, kurus abās šīs sezonas spēlēs bija uzvarējuši (80:79, 85:78). Otrā pārī sacenšas biznesa augstskola "Turība" un BK "Jelgava".

Ceturtdienas spēlē jau ar pirmajām minūtēm "Ķekavas" basketbolisti uzņēmās vadību un vēl pirmajā ceturtdaļā pārsvaru pieaudzēja līdz 22:9. Labu brīdi starpība turējās aptuveni desmit punktu robežās, taču puslaika izskaņā valmierieši to samazināja līdz četriem punktiem (38:34).

Pagalam neveiksmīga laukuma saimniekiem izrādījās trešā ceturtdaļa. Uz viesu pirmajiem 15 punktiem ķekavieši spēja atbildēt tikai ar trijiem, drīz vien nonāca zaudētājos, bet līdz ceturtdaļas beigām starpība jau sasniedza kritiskos 16 punktus – 51:67.

Pamatlaika pēdējā posmā BK "Ķekava" basketbolisti ar panākumiem metās atspēlēties un četras minūtes līdz beigām pievilka līdz viena metiena tiesai (71:74). Diemžēl atlikušajā laikā veiksme metienos no viņiem atkal novērsās – grozam lidoja visi septiņi raidījumi no spēles, ko "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolas komanda nevilcinājās izmantot – beigu rezultāts 72:84. Mājiniekiem šis bija tikai otrais zaudējums šajā sezonā.

Ķekavas kluba labā Nauris Miezis (att.) guva 32 punktus un Niks Saknītis 17 punktus. Pārējiem 10 punktu robežu sasniegt neizdevās.

Pusfināla otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 18. aprīlī Valmierā. Ja būs nepieciešama trešā cīņa, tā paredzēta 21. aprīlī.