02.04.2017 21:24

"Triobet"/Ulbroka iekļūst finālā, "RSU/Babīte" finālā uzvar

"Triobet"/Ulbroka iekļūst finālā, "RSU/Babīte" finālā uzvar "Triobet"/Ulbroka

Latvijas florbola čempionāta finālā 8. aprīlī "Arēnā Rīga" par zelta medaļām cīnīsies "Triobet"/Ulbrokas florbolisti, kuri pusfināla sērijā ar 4:2 pārspēja florbola klubu "Valmiera". Par Latvijas pirmās līgas čempioniem, svētdien uzvarot finālspēlē, kļuva "RSU/Babītes" florbolisti.

Lai salauztu "Valmieras" florbolistu pretestību, virslīgas regulārās sezonas uzvarētājiem bija nepieciešamas sešas spēles. Sestdien sērijas piektajā mačā Ulbrokā pretinieki apmainījās ar trim vārtu guvumiem, bet otrās trešdaļas vidū mājiniekiem izdevās pirmo reizi panākt divu vārtu pārsvaru (5:3). To viņi saglabāja līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei, kad 18 sekunžu laikā valmierieši pamanījās iemest divus golus un 15 sekundes līdz beigām izlīdzināt rezultātu.

Pagarinājuma otrajā minūtē veiklāks viesu vārtu priekšā bija Edžus Ceriņš, kurš guva savus otros vārtus spēlē un ļāva Ulbrokas klubam pirmo reizi pusfinālā izvirzīties vadībā – 7:6 mačā un 3:2 sērijā.

Sestajā spēlē svētdien Valmierā mājinieki biji tuvu tam, lai vēlreiz izglābtos. Zaudējuši pirmo ceturtdaļu 0:4, viņi starpību samazināja līdz 3:5, taču drīz pēc tam Ulbrokas florbolisti guva ceturtos vārtus un trešajā periodā pusotras minūtes laikā rezultatīvi noslēdza trīs pretuzbrukumus – 9:4.

Valmierieši nepadevās un, nomainījuši vārtsargu, pamanījās atspēlēt trīs vārtus, tomēr kam vairāk viņiem laika pietrūka – "Tiobet"/Ulbroka uzvarēja 9:7 spēlē un 4:2 sērijā. Pa diviem vārtiem sestajā mačā guva Kārlis Bulāns un Juris Gribusts.

Ulbrokiešu pretinieki izšķirošajā cīņā par zelta medaļām būs otrās pusfināla sērijas "Lielvārde/FatPipe" – sporta kluba "Pārgauja" izšķirošās septītās spēles veiksminieki. Tā notiks otrdien.

Svētdien Lielvārdē kļuva zināmi Latvijas pirmās līgas čempionāta medaļu ieguvēji – galvenajā finālā tikās "RSU/Babītes" un Jelgavas novada kluba "JeNo" florbolisti. Babītes komanda pirmajās desmit minūtēs iekrāja divu vārtu pārsvaru, taču otrās trešdaļas beigās jau bija zaudētājos 3:5. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām bija arī 3:6, taču tad "RSU/Babītes" florbolistiem izdevās mazs brīnums.

Triju minūšu laikā viņi trīs reizes ieraidīja bumbiņu pretinieku vārtos un panāca izlīdzinājumu 6:6. Pagarinājuma sākumā Babītes spēlētāji nopelnīja divus noraidījumus un pusotru minūti bija spiesti aizstāvēties trijatā pret pieciem "JeNo" spēlētājiem. Taču izturēja, un nepilnas divas minūtes vēlāk Rihards Dainis ar savu trešo precīzo metienu spēlē guva zelta vārtus – 7:6.

Līdz ar pirmās līgas čempionu titulu "RSU/Babīte" ieguvusi tiesības cīnīties par vietu virslīgā.