22.03.2017 21:40

Ķekavas un Mārupes basketbolisti jau pirmajā spēlē izšķir LBL2 astotdaļfināla sēriju likteni arhīvs

Ar graujošu uzvaru Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas izslēgšanas turnīru sākuši pamatturnīra uzvarētāji basketbola kluba "Ķekava" spēlētāji. Astotdaļfināla sērijas pirmajā spēlē viņi Madonas/BJSS komandu izbraukumā pieveica ar 47 punktu pārsvaru. Pārliecinošu uzvaru guva arī Mārupes basketbolisti.

Regulārās sezonas pirmās un sešpadsmitās komandas pirmais mačs Madonā līdzīgā cīņā pagāja tikai pirmās minūtes. Jau pirmās ceturtdaļas vidū ķekavieši pārņēma vadību, bet, otro ceturtdaļu iesākuši ar 16 punktiem pēc kārtas, panāca iespaidīgu 47:14. Šaubu par mača iznākumu nebija jau pēc pirmā puslaika (63:27), beigu rezultāts – 109:62.

BK "Ķekava" rindās rezultatīvākie bija Nauris Miezis (30 punktu), Agnis Čavars (19), Mārtiņš Šteinbergs (17) un Niks Saknītis (15). Atbildes spēle paredzēta jau piektdien plkst. 20.00 Ķekavā. Uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā.

Trešdien astotdaļfināla pirmo spēli aizvadīja arī basketbola klubs "Saldus" (10. vieta pamatturnīrā) un Mārupes sporta centra komanda (7.). Vēl otrā puslaika sākumā mārupiešu pārsvars bija gluži niecīgs (47:43), taču tad 15 punkti pēc kārtas ievadīja viesu ofensīvu, un arī otrs Pierīgas klubs pirms atbildes spēles var būt gluži mierīgs – 91:59.

Visvairāk punktu Mārupes komandas labā guva Armands Seņkāns (21), Nauris Metnieks (19), Artūrs Kramiņš (18) un Roberts Pāže (14). Atbildes mačs sestdien plkst. 18.00 Mārupes sporta kompleksā.

Tostarp kļuvuši zināmi Carnikavas komandas pretinieki LBL trešās divīzijas ceturtdaļfinālā. Tie būs sporta centra "Mēmele"/Bauskas BJSS basketbolisti, kuri pamatturnīru beidza septītajā vietā (carnikavieši bija otrie). Abās šīs sezonas spēlē vinnējis Carnikavas klubs – 62:53 un 78:68.