19.03.2017 21:55

Ulbrokas florbolisti zaudē laukuma priekšrocības, ķekavietes – pa divām spēlēm

Ulbrokas florbolisti zaudē laukuma priekšrocības, ķekavietes – pa divām spēlēm "Triobet"/Ulbroka

Latvijas florbola čempionāta turnīru četrās pusfināla sērijās Pierīgas vīru un dāmu klubi brīvdienās aizvadīja astoņas spēles. FK "Ķekava" un "Ķekavas Bulldogs" florbolistes piedzīvoja pa divām neveiksmēm, "Triobet"/Ulbroka florbolisti uzvarēja vienā spēlē un tikai "RSU/Babīte" abās.

"Elvi" līgas pusfināla pirmās divas spēles pret Valmieras florbola klubu "Triobet"/Ulbrokas florbolisti kā pamatturnīra uzvarētāji aizvadīja savās mājās pilnu tribīņu priekšā. Sestdienas mačā laukuma saimniekiem radās pamatīgas grūtības uzbrukumā, un otrās trešdaļas izskaņā, kad beidzot izdevās gūt pirmos vārtus, bumbiņa mājinieku vārtos jau bija ielidojusi četras reizes. Atlikušajā laikā atspēlēties vairs neizdevās – 2:6.

Svētdienas cīņa jau bija teju pusē, kad rezultāts vēl nebija atklāts. Tad īsā laikā "Triobet"/Ulbroka divreiz atspēlēja viena gola deficītu, otrās trešdaļas beigās pirmo reizi sērijā izvirzījās vadībā un trešajā trešdaļā pievienoja vēl divus precīzus metienus, gūstot uzvaru 5:3 un izlīdzinot rezultātu sērijā. Ar hettriku izcēlās Edžus Ceriņš, abus pārējos vārtus iemeta Niks Ķuzulis. Pusfināla nākamās divas spēles notiks Valmierā.

Abiem Ķekavas dāmu florbola klubiem noteikumiem atbilstošas zāles trūkuma dēļ virslīgas izslēgšanas spēles jau ierasti nākas aizvadīt neitrālā laukumā. Un abi sērijas līdz trim uzvarām iesāka ar diviem zaudējumiem.

FK "Ķekava", tāpat kā pirms gada, par tiesībām spēlēt finālā sacenšas ar FK "NND" florbolistēm. Sestdien vēl četras minutes līdz pamatlaika beigām rīdzinieču pārsvars bija minimāls, taču beigās tika piedzīvots zaudējums 3:5. Dienu vēlāk ķekaviešu liktenis būtībā bija izlemts jau pēc divām trešdaļām – 2:7 un beigās 5:10 (divi precīzi metieni Lauras Skujevskas kontā).

"Ķekavas Bulldogs" komandas izredzes pret Latvijas čempionēm un pamatturnīra uzvarētājām Kocēnu "Rubenes" florbolistēm nevarēja vērtēt diez cik augstu. Taču četrus no pusfināla pirmajām sešām trešdaļām "buldodzes" aizvadīja gluži līdzīgi.

Pirmajā mačā vēl trešās trešdaļas vidū "Rubenes" pārsvars bija viens precīzs metiens un zaudējums beigās bija gluži cienīgs – 4:6 (divus vārtus guva Līga Vancāne). Savukārt otrajā spēlē pēc pirmās trešdaļas bija tikai 1:2, taču otrajā periodā Kocēnu florbolistes piebēra pilnus ķekaviešu vārtus un sagādāja viņām pamatīgu sagrāvi 2:10. Abus vārtus "Ķekavas Bulldogs" labā guva Anna Mūrniece.

No Pierīgas florbola klubiem vislabāk nedēļas nogalē veicās "RSU/Babītes" komandai, kas Latvijas pirmās līgas pusfināla sērijā līdz trim uzvarām pret FK "Ogres vilki" izvirzījusies vadībā 2:0.

Pēc uzvaras 4:2 pirmajā spēlē svētdienas otrajā mačā Spuņciemā mājinieki pirmie ielaida vārtus, taču piecu minūšu laikā paši iemeta trīs. Pēc neveiksmīgās otrās trešdaļas "RSU/Babīte" jau nonāca zaudētājos 3:4, bet trešā perioda vidū panāca neizšķirtu. Uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešams pagarinājums, un 9. minūtē izšķirošos vārtus – savus otros spēlē – guva Reinis Millers – 5:4 (divi precīzi metieni arī Jurim Keisteram).

Kārtējās spēles trīs Pierīgas komandas aizvadījušas Rīgas čempionātā. FK "Ikšķile" savās mājās ar 10:4 pieveica "DTG" vienību (Raimondam Zemzālem 3+2, Ivo Ivanovam 2+2), "Saulkalne" ar 3:6 piekāpās FK "Blice", bet Carnikavas florbola klubs divu dienu laikā izspēlēja pat divus mačus – 9:5 savā laukumā pret "Oligarhiem" un 4:3 viesos pret "DTG" (Tomam Eglītem abās spēlēs kopā 4+5).

Turnīra tabulā Ikšķile ir trešajā vietā, Saulkalne piektajā un Carnikava sestajā vietā 13 klubu konkurencē.