19.03.2017 08:41

Pierīgas novadu novusa turnīrā nebijusi intriga – čempionu noteikšanai nepieciešama pārspēle arhīvs

Trešo gadu pēc kārtas Pierīgas novadu sporta spēļu novusa turnīrā pirmo vietu izcīnījusi Babītes novada komanda. Taču šoreiz uzvarētāju noskaidrošanai ar vienkāršu turnīra izspēli bija par maz – čempioni kļuva zināmi īpaši sarīkotā pārspēlē.

Sacensības Babītes sporta kompleksā Piņķos, kurās piedalījās deviņu Pierīgas novadu komandas, aizritēja pēc viena apļa sistēmas, katrai komandai tiekoties ar katru. Spēles noritēja pie četriem galdiem, pie ceturtā spēlēja dāmas. Par uzvaru komandu cīņā komandai piešķīra divus punktus, par neizšķirtu vienu punktu un par zaudējumu nulli. Individuālā spēle notika sešos setos vai līdz četriem uzvarētiem setiem.

Noslēdzoties turnīram, izrādījās, ka pilnīgi vienādus rādītājus ir sasnieguši Latvijas individuālajos un komandu čempionātos pieredzi guvušie Babītes un Ķekavas novusisti. Abām komandām bija pa 30 punktiem no 32 iespējamiem, abām pa septiņām uzvarām un neizšķirts 2:2 savstarpējā spēlē, turklāt identiski bija arī "mazo" punktu rādītāji gan savstarpējā mačā (pa setiem 11:11 – 4:1, 1:4 un divreiz 3:3), gan visās spēlēs (52:12).

Atbilstoši nolikumam, šādā situācijā bija nepieciešama pārspēle, kurā pārāki izrādījās mājinieki Babītes novusisti Juris Grosens, Ainars Grosens, Igors Ramba un Aiva Oša. Otrā vieta ķekaviešiem Ritvaram Kausam, Egīlam Cepurītim, Gunāram Everam un Regīnai Andersonei.

Trešajā vietā komandu vērtējumā ierindojās Mālpils komanda (24 punkti), kuras sastāvā spēlēja Jānis Dišereits, Andris Lagzdiņš, Alfons Suķis un Tatjana Rakojeda. Tālāk sekoja Sējas novads (18 p.), Ropaži (17), Saulkrasti (16), Baldone (14), Ādaži (14) un Salaspils (10 p.).

Individuālie laureāti turnīros pie atsevišķie galdiem:

Pirmais galds: 1. Juris Grosens 13 punkti (no 16 iespējamiem), 2. Ritvars Kauss 11 p., 3. Jānis Dišereits 10 p. Otrais galds: 1. Egīls Cepurītis 13 p., 2. Roberts Čudars (Baldone) 11 p., 3. Ainārs Grosens 11 p. Trešais galds: 1. Gunārs Evers 16 p., 2. Igors Ramba 14 p., 3. Alfons Suķis 11 p. Ceturtais (dāmu) galds: 1. Aiva Oša 14 p., 2. Velga Nestore (Ropaži) 12 p., 3. Regīna Andersone 12 p.