10.03.2017 21:07

Futbola sezona startē Olainē ar Babītes komandas zaudējumu

Futbola sezona startē Olainē ar Babītes komandas zaudējumu ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Ar debitantu sporta kluba "Babīte"/"Dinamo" un vicečempionu FK "Jelgava" spēli piektdien Olaines pilsētas stadionā startējusi "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas 26. sezona. Pirmajā spēlē valsts spēcīgāko klubu sabiedrībā Babītes futbolisti, parādot cienīgu pretestību, tomēr piekāpās 0:1.

Spēles sākumā pārsvars piederēja nominālajiem laukuma saimniekiem jelgavniekiem, kuri sezonas sākumā mājas spēles aizvada Olaines stadionā ar mākslīgo segumu. Un jau piektajā minūtē ar vārtu guvumu izcēlās viņu leģionārs brazīlietis Rafaels Ledesma.

Taču, sākot no pirmā puslaika vidus, spēle izlīdzinājās, un pēc pārtraukuma aktīvāk jau uzbruka Mihaila Miholapa trenētie Babītes futbolisti. Otrā puslaika vidū pēc Nika Savaļnieka sitiena ar galvu bumba ielidoja FK "Jelgava" vārtos, taču mirkli iepriekš viņam tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Cīņa tā arī beidzās 1:0 jelgavnieku labā.

SK "Babīte"/"Dinamo" (sporta klubam ir sadarbības līgums ar "Dinamo Rīga") tiesības spēlēt virslīgā izcīnīja pērn, jau debijas gadā pārliecinoši uzvarot Latvijas pirmās līgas turnīrā (26 uzvaras 28 spēlēs). Šosezon kluba budžets būšot aptuveni 250 000 eiro, izņemot piecus leģionārus, visi pārējie ir Latvijas futbolisti. Vairākas pirmās mājas spēles pavasarī Babītes komanda aizvadīs savā stadionā Piņķos, taču vēlāk mačus plāno aizvadīt "Skonto" stadionā.

Šogad virslīgas turnīrā piedalās astoņas komandas, un visas 112 virslīgas spēles tiks rādītas tiešraidē "Sportacentrs.com". 17. martā FK "Jelgava" Olainē tiksies ar FK "Liepāja", bet dienu vēlāk Piņķos "Babīte"/"Dinamo" uzņems RFS futbolistus.

Savukārt Latvijas pirmās līgas turnīrā, kurā no Pierīgas futbola klubiem plāno piedalīties Ķekavas futbola klubs "Auda" un Apvienotā futbola akadēmijas "Olaine", pirmā kārta paredzēta aprīļa vidū.