06.03.2017 12:43

Badmintona turnīrā Siguldā vinnē gan mājinieki, gan viesi

Badmintona turnīrā Siguldā vinnē gan mājinieki, gan viesi Siguldas badmintona klubs

Nepiedaloties vairākiem vadošajiem Siguldas badmintona kluba spēlētājiem, Latvijas Apvienotās badmintona līgas piektā posma sacensībās Siguldas 1. pamatskolas zālē vairāk godalgu vietu nekā parasti izcīnījuši viesi no Baložiem, Rīgas, Cēsīm, Valmieras un Talsiem. Mājinieki tukšā gan nepalika.

Visos trijos elites jeb A grupas turnīros vīriem finālā uzvarētāju noskaidrošanai ar diviem setiem izrādījās par maz. Vienspēļu izšķirošajā mačā divu rīdzinieku duelī Edijs Līviņš ar 16:21, 21:19, 21:18 sīvā cīņā pārspēja Reini Šeferu. Siguldietis Guntis Lavrinovičs, kurš pusfinālā piekāpās nākamajam turnīra uzvarētājam, spēlē par trešo vietu uzvarēja Viesturu Bajāru no Baložiem – 21:17, 19:21, 21:14.

Vīru dubultspēļu turnīra finālā Siguldas badmintona kluba pāris Didzis Gureckis un Guntis Lavrinovičs zaudēja Rīgas skolēnu pils pārstāvjiem Paulam Gureckim un Edijam Līviņam 21:19, 20:22, 8:21 un ieņēma otro vietu, bet mačā par trešo vietu Aigars Bedrītis (Valmieras BK/Siguldas BK) un Mārtiņš Kažemaks no Baložiem ar 21:17, 21:8 pieveica Baložu badmintonistus Viesturu Bajāru un Jāni Malnaču.

Guntim Lavrinovičam pie uzvaras izdevās tikt jaukto dubultspēļu turnīrā, kurā viņš kopā ar Unu Bergu no Valmieras izšķirošajā spēlē uzvarēja Mārtiņu Kažemaku un rīdzinieci Anitu Švalbi – 21:19, 20:22, 21:15. Trešajā vietā valmierieši Andis Bērziņš un Zane Brence.

Dāmu vienspēļu turnīrā četru iepriekšējo turnīru čempione Jekaterina Romanova aizvadīja tikai vienu spēli un no tālākās līdzdalības atteicās. Viņa nosacītā prombūtnē pirmo vietu izcīnīja Una Berga, kura finālā ar 21:9, 21:9 pārliecinoši pieveica Anitu Švalbi. Trešā vieta Grietai Jermacānei no Cēsu sporta kluba "Saulrīti".

Pāru cīņās triumfēja Jermacāne un Švalbe, finālā uzvarot rīdzinieces Terēzi Balodi un Inesi Preinbergu 21:17, 21:15. Trešā vieta Zanei Brencei un siguldietei Amandai Azarovai – "mazajā finālā" viņas pārspēja mājinieces Martu Brenguli un Annu Kupču 21:16, 21:13.

Siguldas badmintonistiem izdevās uzvarēt abos B grupas turnīros. Finālos Toms Nuķis ar 16:21, 21:10, 21:10 vinnēja Edgaru Saulīti no Inčukalna (trešais Alberts Bajārs no Baložiem), bet jaunietēm siguldietes ieguva pat pirmās četras vietas – mačā par pirmo vietu Arta Priedniece pārspēja Martu Brenguli 21:13, 21:19, bet par trešo vietu Amanda Sofija Grosberga uzvarēja Annu Kupču 21:16, 21:18.

Visbeidzot C grupas turnīrā pirmo vietu izcīnīja Patriks Kandis no Talsiem, kurš finālā izrādījās pārāks par siguldieti Alenu Zandovski 21:16, 21:18.

Latvijas Apvienotās badmintona līgas pēdējais sestais posms paredzēts 16. un 17. aprīlī Siguldā.