05.03.2017 14:24

Stopiņu handbolistes nodrošina pirmo vietu pamatturnīrā, salaspilietēm kārtējais zaudējums Latvijas Handbola federācija

Latvijas dāmu handbola čempionāta pamatturnīrā pirmo vietu nodrošinājušas Stopiņu novada handbola komandas spēlētājas. Savukārt Salaspils sporta skolas komanda nedēļas nogalē piedzīvojusi kārtējo zaudējumu.

Stopiņu NHK handbolistes abu pagājušā gada finālistu piektajā savstarpējā spēlē šosezon piekto reizi pieveica Ludzas sporta klubu "Latgols" – šoreiz 34:23. Pirmā puslaika pirmā daļa pagāja līdzīgā cīņā (5:6), taču tad Stopiņu komanda strauji palielināja pārsvaru līdz 15:8. Otrā puslaika sākumā ludzānietes starpību uz brīdi samazināja līdz četriem vārtiem (16:12), taču sekoja vēl viens viešņu izrāviens (9:1), un jau desmit minūtes pirms beigām cīņa iznākums bija izšķirts (31:17).

Stopiņu kluba labā Elza Seržante (att.) guva 10, Ivita Asare 9 un Elia Ekkerte 7 vārtus. Šī bija pašreizējos čempionu 16. uzvara Latvijas čempionāta 17 spēlēs, un trīs kārtas līdz beigām viņas tuvākās sekotājas "REIR Dobele" komandu apsteidz par sešiem punktiem.

Dobelnieces svētdien savās mājās uzņēma Salaspils sporta skolas handbolistes. Pirmā puslaika vidū guvušas sešus vārtus pēc kārtas, laukuma saimnieces panāca 17:7 savā labā un tuvāk par piecu vārtu attālumu (27:22) pretinieces vairs nepielaida. Beigās viešņām 15. zaudējums sezonā – 27:37.

Salaspils sporta skolas labā Inese Umjarova guva 9 un Renāte Salmane 8 vārtus. Ar četriem punktiem salaspilietes saglabā priekšpēdējo piekto vietu, tikpat punktu ir arī pēdējā vietā esošajai LSPA komandai.

Jāatgādina, ka Latvijas dāmu handbola čempionāta regulārās sezonas pirmo divu vietu ieguvējas – Stopiņu NHK un "REIR Dobele" – uzreiz iekļūst pusfinālā, bet pārējās četras komandas par vēl divām vietām pusfinālā sacentīsies divās ceturtdaļfināla sērijās.