24.02.2017 15:30

Martins Dukurs – pārliecinošs līderis pēc pasaules čempionāta pirmajiem diviem braucieniem

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Martins Dukurs – pārliecinošs līderis pēc pasaules čempionāta pirmajiem diviem braucieniem arhīvs, ekrānšāviņš no ibsf.org

Pasaules vadošais skeletonists Martins Dukurs ir pārliecinošs līderis pēc Vācijas trasē Kēnigszē notiekošā pasaules čempionāta pirmajiem diviem braucieniem, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņem astoto vietu.

Pēc pirmajiem diviem braucieniem M. Dukurs summā par iespaidīgām 0,76 sekundēm apsteidz krievu Ņikitu Tregubovu, kamēr trešais šobrīd ir otro braucienu sekmīgi aizvadījušais vācietis Aksels Jungks, kurš latvietim zaudē 0,86 sekundes.

Jau pirmo braucienu M. Dukurs aizvadīja pārliecinoši, tuvākos konkurentus apsteidzot par teju pussekundi. Pirmo braucienu Latvijas vadošais skeletonists veica 50,99 sekundēs, savukārt otrais brauciens latvietim padevās tehniski ne tik veiksmīgs, taču tik un tā divu braucienu summā savu pārsvaru izdevās palielināt. Otro braucienu M. Dukurs veica 50,96 sekundēs.

Tikmēr T. Dukuram pirmais brauciens nebija tik veiksmīgs kā brālim, jo viņš pieļāva nelielas kļūdas trases beigu daļā, taču viņam trūka ātruma, kas jau tobrīd lika ieņemt astoto vietu. Viņš savu rezultātu nespēja uzlabot arī otrajā braucienā, lai arī šoreiz trase tika veikta ātrāk.

T. Dukurs no sava brāļa pēc pirmās dienas atpaliek par 1,91 sekundi, kamēr no pirmā trijnieka viņu šķir 1,05 sekundes.

Savukārt uzreiz aiz pirmā trijnieka šobrīd ir olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas un Vācijas skeletonists Aleksandrs Gasners, bet pirmo sešinieku noslēdz vēl viens mājinieks Kristofers Grotērs.

Noslēdzošie divi braucieni vīriešu konkurencē tiks aizvadīti svētdien. Piektdien plkst. 16 pasaules čempionātu sāks arī dāmas, kur dalībnieču vidū būs arī Lelde Priedulēna. Sacensības tiešraidē translē Latvijas Televīzijas (LTV) 7. kanāls.

Pasaules čempionāta turpinājumā skeletonistes trešo un ceturto braucienu veiks sestdien. Sestdien un svētdien pasaules čempionātu aizvadīs arī bobsleja četrinieki.

Tieši M. Dukurs uzvarējis iepriekšējos divos pasaules čempionātos, turklāt šo titulu ieguvis arī 2011. un 2012. gadā. Savu pirmo šāda veida trofeju latvietis ieguva tieši Kēnigszē trasē. M. Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt četras reizes, bet šobrīd vēl neviens to nav paveicis trīs gadus pēc kārtas. Tikmēr T. Dukura labākais sasniegums pasaules čempionātos ir pirms diviem gadiem Vinterbergā iegūtā bronza.

Pērn M. Dukurs pasaules čempionātā apsteidza Dienvidkorejas skeletonistu Sunbinu Junu un krievu Aleksandru Trtjekovu, kuriem abiem četru braucienu summā bija vienāds laiks, tāpēc šiem sportistiem tika pasniegtas sudraba medaļas, kamēr bronza netika nevienam.

M. Dukurs ar 1437 punktiem ir pašreizējais Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, bet 24 punktus viņam zaudē Juns, kurš šajā pasaules čempionātā nemaz nepiedalīsies, jo tā vietā nolēmis aizvadīt treniņus nākamo ziemas olimpisko spēļu mājvietas Phjončhanas trasē, kur norisināsies Pasaules kausa sezonas pēdējais posms. Tikmēr T. Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā pašlaik ar 1018 punktiem atrodams vien desmitajā vietā.

Pēdējo gadu pasaules labākajam skeletonistam M. Dukuram šī sezona bijusi raiba, jo pirmie divi Pasaules kausa posmi Ziemeļamerikā viņam nebija pārāk veiksmīgi, netiekot uz goda pjedestāla. Savukārt šo gadu viņš iesāka ļoti labi, jo vispirms viņš bija otrais Altenbergas trasē, bet pēc tam triumfēja sacensībās Vinterbergā un Sanktmoricā, kas ļāva atrasties vadībā Pasaules kausa kopvērtējumā. Tomēr janvāra beigās pasaules čempionāta trasē Kēnigszē skeletonists palika tikai sestais, kamēr šī mēneša sākumā notikušajā etapā Īglsā viņš atgriezās uz uzvaru takas.

Īglsā ceturto vietu tikmēr ieguva T. Dukurs, taču pēcāk slieču neatbilstības dēļ viņš saņēma diskvalifikāciju. Arī viņam sezona bijusi kā pa kalniem, turklāt tikai vienreiz viņš kāpis uz goda pjedestāla, janvārī paliekot uzreiz aiz brāļa un izcīnot otro vietu Vinterbergā, kas turklāt vienlaicīgi bija Eiropas čempionāts.

M. Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas. Iepriekšējā sezonā viņš guva kārtējo drošo uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Sunbinu Junu, kurš savukārt tikai par 27 punktiem apsteidza T. Dukuru.

Tikmēr Priedulēna pēc veiksmīgās pagājušās sezonas šosezon vēl nav bijusi tik tuvu goda pjedestālam kā iepriekš. Šosezon labākie rezultāti ir piektā vieta Altenbergā un janvāra beigās Kēnigszē notikušajās sacensībās. Pērn pasaules čempionātā latviete ierindojās 12.vietā, taču triumfēja planētas meistarsacīkstēs junioriem.

Priedulēna Pasaules kausa kopvērtējumā pašlaik atrodama sestajā vietā.

Šī gada pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā sākotnēji vajadzēja norisināties 2014. gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) decembrī paziņoja, ka Krievijā sacensības netiks aizvadītas, vēlāk čempionātu pārceļot uz Kēnigszē.

Šāds lēmums tika pieņemts, pirmkārt, pateicoties Latvijas izlases skeletonistiem, kuri kā pirmie oficiāli paziņoja, ka boikotēs sacīkstes Sočos, jo nav mierā ar Krievijā izveidoto un valsts atbalstīto dopinga lietošanas sistēmu. Latviešu skeletonistus pēcāk atbalstīja arī citu valstu pārstāvji un šī spiediena ietekmē IBSF nolēma planētas meistarsacīkstes rīkot Vācijā.

Pēc pasaules čempionāta tiks aizvadīts vēl noslēdzošais Pasaules kausa posms, kad marta vidū bobslejisti un skeletonisti sacensību atmosfērā Dienvidkorejā iemēģinās nākamo ziemas olimpisko spēļu mājvietas Phjončhanas trasi.