22.02.2017 21:20

BK "Ķekava" revanšējas "Turības" basketbolistiem, uzvar arī carnikavieši

BK "Ķekava" revanšējas "Turības" basketbolistiem, uzvar arī carnikavieši BK "Ķekava"

Naurim Miezim gūstot 40 punktus, basketbola klubs "Ķekava" sagādājis pirmo zaudējumu Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas līderiem biznesa augstskolas "Turība" komandai, vienlaikus revanšējoties par neveiksmi sezonas pirmajā savstarpējā spēlē.

Abu LBL2 līderu otrajā savstarpējā cīņā Ķekavā otrās ceturtdaļas vidū viesi bija ieguvuši desmit punktu pārsvaru (18:28), taču dažu minūšu laikā ķekavieši to dzēsa un paši uz brīdi izvirzījās vadībā (30:28). Pēc pirmā puslaika neizšķirts 34:34. Līdzsvars rezultātā vēl bija arī trešās ceturtdaļas beigās (58:58), bet ceturtās ceturtdaļas vidū Ķekavas basketbolisti veica izrāvienu 9:0 un iekrāja izšķirošo 77:64 pārsvaru. Beigu rezultāts 86:77 BK "Ķekava" labā.

Lielisku spēli laukuma saimnieku rindās aizvadīja Nauris Miezis, kurš savāca 40 punktus (divpunktu metieni 8/15, trīspunktu metieni 7/17, sodi 3/9). Modris Gundegs pievienoja 17 un Niks Saknītis 12 punktus.

LBL2 turnīra tabulā "Turībai" nu ir 17 uzvaras un viens zaudējums, bet BK "Ķekava" bilance ir 16-1. Līderiem seko BK "Jelgava" (15-4) un "Valmiera Glass"/ViA (13-4).

LBL trešās divīzijas līderi Carnikavas basketbolisti trešdien viesojās pie "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolas-2 basketbolistiem. Lielā mērā izšķiroša izrādījās pirmā puslaika izskaņa, kad carnikavieši no 19:19 piecu minūšu laikā prata panākt 32:22. Turpinājumā mājinieki vairākas reizes pietuvojās līdz viena metiena tiesai, taču vadībā tā arī vairs neizvirzījās, un Carnikavas basketbolisti guva devīto uzvaru 12 spēlēs – 62:57. Tuvākos sāncenšus viņi apsteidz par diviem panākumiem.

Uzvarētāju labā Edgars Vecums guva 20 punktus, Rolands Dovgjallo 16 un Jānis Ābols 11 punktus.

Savukārt LBL3 turnīrā par 9.-16. vietu vēl vienu zaudējumu piedzīvojuši Saulkrastu basketbolisti. Mājas spēlē pret Daugavpils novada komandu trešās ceturtdaļas beigās saulkrastieši vēl bija vadībā 64:63, taču sešas minūtes vēlāk jau bija 65:80. Beigās 70:89.

Pa 17 punktiem mājiniekiem guva Kristaps Skujiņš un Kristaps Odziņš. Tabulā Saulkrastu komanda ieņem sesto vietu bez cerībām iekļūt izslēgšanas turnīrā.