14.02.2017 12:55

Siguldas jaunajiem vieglatlētiem trīs medaļas Latvijas U-14 čempionātā

Siguldas jaunajiem vieglatlētiem trīs medaļas Latvijas U-14 čempionātā Siguldas sporta skola

Siguldas sporta skolas audzēkņi izcīnījuši trīs godalgas nedēļas nogalē Rīgas Sporta manēžā notikušajā Latvijas ziemas čempionātā vieglatlētikā U-14 vecuma grupā (2004./05. g.dz.). Vairāki Pierīgas vieglatlēti sekmīgi startējuši arī Rīgas čempionātā.

Tiesības startēt Latvijas jaunatnes čempionātā reģionālajās atlases sacensībās bija ieguvuši ne vairāk par 24 labākajiem sportistiem katrā disciplīnā. No siguldiešiem veiksmīgākā bija Kristīne Urtāne, kura 60 metru sprinta A finālam kvalificējās ar labāko rezultātu 8,51 sekunde, bet finālā bija vēl par 0,05 sekundēm ātrāka un izcīnīja sudraba medaļu.

Siguldas sporta skolas audzēknēm vēl arī divas bronzas medaļas – Dārta Auziņa ar 4,68 metrus tālu mēģinājumu ieguva trešo vietu tāllēkšanā, bet Marta Balanasa 300 metru skrējienā (46,98 s), turklāt abas sasniedza jaunus personiskos rekordus. Ceturtajā vietā 1000 metru skrējienā ierindojās Jānis Kravalis (3:22,39), bet 4x160 metru stafetē siguldietes Kristīne Urtāne, Marta Balanasa, Marta Klinsone un Dārta Auziņa uzrādīja piekto rezultātu.

Rīgas atklātajā čempionātā dubultuzvaru svinēja pagājušā gada Ādažu novada labākā sportiste Sindija Bukša. Sporta kluba "Auseklis" pārstāve bija ātrākā gan 60 metru skrējienā (7,57 sekundes), gan 200 metru distancē (25,39 s; priekšskrējienā 25,12).

Trešo vietu 60 metru barjerskrējienā ieņēma Salaspils sporta skolas audzēknis Juris Gailis (9,41 s). Pauls Daugulis no Siguldas 400 metru skrējienā ierindojās ceturtajā vietā (52,97 s), bet viņa novadniece Magda Cigle bija piektā 1500 metru distancē (5:37,87). Rēķinot U-20 vecuma grupas sportistus, gan Daugulis, gan Kristaps Bruners 3000 m skrējienā ieņēma trešās vietas.

18. februārī Kuldīgā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās, bet nedēļu vēlāk medaļas sadalīs Latvijas labākie U-16 vecuma grupas vieglatlēti.