10.02.2017 22:07

LBL mājās spēlē Ķekava uzvar; izbraukumā Mārupe zaudē, Saulkrasti vinnē

Piektdien kārtējās spēles aizvadīja trīs no četrām Pierīgas komandām, kas piedalās Latvijas Basketbola līgas turnīros. Uzvaras izcīnīja Ķekavas un Saulkrastu basketbolisti, bet mārupiešiem nācās samierināties ar zaudējumu.

Mārupes basketbolisti izbraukuma spēlē pret "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas" basketbolistiem otrajā ceturtdaļā veica iespaidīgu 21:3 izrāvienu un panāca 13 punktu pārsvaru, ko mājinieki līdz pārtraukumam nedaudz samazināja (37:29).

Trešajā ceturtdaļā valmierieši pakaļdzīšanos pabeidza (46:46), taču vēl labu laiku Mārupes basketbolisti viņiem vadībā izvirzīties neļāva. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām tas tomēr notika, un nu jau laukuma saimnieki pretiniekiem vairs neļāva atspēlēties – Mārupes klubam zaudējums 64:70. Viesiem Armands Seņkāns guva 23 punktus, Artūrs Kramiņš un Nauris Metnieks – pa 11.

BK "Ķekava" savās mājās spēli pret Rīgas Tehnisko universitāti sāka favorītu cienīgi (16:3). Taču studenti laukuma saimniekiem neļāva atslābināties, pamazām starpību sadeldēja un 17. minūtē uz brīdi pat izvirzījās vadībā (27:29). Tikai trešajā ceturtdaļā ķekavieši atjaunoja desmit punktu pārsvaru (49:39) un aptuveni tādu to nosargāja līdz beigām – 75:67. Uzvarētājiem Niks Saknītis guva 23, Mārtiņš Šteinbergs 13 un Reinis Ščerbinskis 10 punktus.

LBL2 turnīra tabulā BK "Ķekava" (15-1) saglabā otro vietu aiz biznesa augstskolas "Turība" (16-0), bet Mārupes sporta centra komanda ir sestajā pozīcijā (9-8).

LBL trešās divīzijas otrās grupas turnīra spēlē Saulkrastu basketbolisti viesojās pie Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas komandas. Līdz pat ceturtajā ceturtdaļai sāncenšiem neizdevās sasniegt par pieciem punktiem lielāku pārsvaru. Tad saulkrastiešiem izdevās starpību palielināt līdz šāda rakstura cīņai lielam 12 punktu pārsvaram (54:42 septiņas minūtes līdz beigām) un, lai gan mājinieki to ātri sadeldēja līdz trim punktiem (56:53), viesi vadību vairs neatdeva – 67:61.

Saulkrastu komandas labā Ģirts Duburs guva 25 punktus, Haralds Šternbergs 12 un Reinis Zvejs 10 punktus. Saulkrastieši ar četrām uzvarām tabulā saglabā sesto vietu un niecīgas izredzes iekļūt starp divām labākajām vienībām, kas kvalificēsies izslēgšanas turnīram.

Ceturtais Pierīgas basketbola klubs no Carnikavas nākamo spēli aizvadīs pirmdien savās mājās pret basketbola skolas "Rīga" komandu.