31.01.2017 21:55

LBL: Ķekava un Carnikava apliecina līderu statusu, Saulkrastiem divi zaudējumi

LBL: Ķekava un Carnikava apliecina līderu statusu, Saulkrastiem divi zaudējumi Saulkrastu novada pašvaldība

Latvijas Basketbola līgas otrajā un trešajā divīzijā kārtējās spēles otrdien aizvadīja trīs Pierīgas komandas. Līderu grupās esošie BK "Ķekava" un Carnikavas basketbolisti guva uzvaras, bet Saulkrastu komanda piedzīvoja otro zaudējumu dažu dienā laikā.

Ķekavieši mājas spēlē pret Līvānu komandu bija iedzinējos gandrīz visu pirmo puslaiku, taču trešajā ceturtdaļā astoņu punktu deficītu (44:52) dažu minūšu laikā pārvērta astoņu punktu handikapā (63:55). Līvānieši gan diezgan ātri atspēlējās, un septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts 68:68. Tomēr atlikušajā laikā laukuma saimnieki izrādījās krietni pārāki un izcīnīja visai pārliecinošu 13. uzvaru 14 spēlēs – 92:74.

BK "Ķekava" rindās rezultatīvākie bija Agnis Čavars (18 punkti), Nauris Miezis (17), Niks Saknītis (15) un Mārtiņš Šteinbergs (14.). LBL2 turnīra tabulā Ķekavas komanda ieņem otro vietu aiz biznesa augstskolas "Turība" (13-0).

Diezgan līdzīgi ritēja arī spēle Iecavā, kur LBL3 astoņu labāko komandu turnīra spēlē BK "Dartija" uzņēma Carnikavas basketbolistus. Arī šeit viesi bija vadībā pirmajā puslaikā, taču pēc lielā pārtraukuma to uz brīdi pazaudēja. Izšķirošie notikumi risinājās otrā puslaika vidū, kad carnikavieši pamanījās gūt 13 punktus pēc kārtas, iekrāja izšķirošo pārsvaru 71:57 un svinēja uzvaru 79:69.

Viesu labā vairāk nekā pusi punktu divatā guva Edmunds Tukišs (23) un Ivars Lubāns (21). Tabulā Carnikavas komanda ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs atkal kļuvusi par līderi.

Divus smagus zaudējumus turnīrā par 9.-16. vietu piedzīvojuši Saulkrastu basketbolisti. Otrdien viņi savā laukumā uzņēma sporta kluba "Rūjiena" komandu. Līdz pat trešās ceturtdaļas vidum rūjieniešu pārsvars turējās desmit punktu robežās, taču tad viņi veica vēl vienu izrāvienu 10:1, vēlāk sasniedza 30 punktu pārsvaru (85:55) un bez lielām pūlēm nosargāja uzvaru 94:78. Saulkrastu komandas labā Ģirts Duburs guva 20, Haralds Šternbergs 17 un Reinis Zvejs 14 punktus.

Dažas dienas iepriekš saulkrastieši aizvadīja izbraukuma spēli pret Daugavpils novada basketbolistiem. Vēl otrā puslaika sākumā mājinieku pārsvars bija minimāls (33:31), taču trešajā ceturtdaļā tas pieauga līdz 54:35, bet visu spēli daugavpilieši vinnēja 76:47. Viesu labā Reinis Zvejs guva 13 un Armands Jakušenoks 12 punktus.

Ar trim uzvarām deviņās spēlēs LBL3 otrās grupas tabulā ieņem sesto vietu, taču saglabā izredzes pacīnīties par pirmajām divām vietām, kas dos iespēju piedalīties izslēgšanas turnīrā.