25.01.2017 21:42

Ķekavas basketbolisti uzvar viesos, mārupieši zaudē pašu mājās

Ķekavas basketbolisti uzvar viesos, mārupieši zaudē pašu mājās BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā trešdien kārtējās spēles aizvadīja abas Pierīgas komandas. Turnīra vicelīderi basketbola kluba "Ķekava" spēlētāji guva uzvaru izbraukumā, bet Mārupes sporta centra komanda savā laukumā mača galotnē piedzīvoja zaudējumu.

BK "Ķekava" viesos tikās BK "Ogre"/"Kumho Tyre-2" komandu un pirmās ceturtdaļas vidū uzņēmās vadību. Viņu pirmo ofensīvu (20:9) ogrēnieši piebremzēja, taču otrajā ceturtdaļā veica spurtu 12:2 un līdz puslaika beigām pārsvaru palielināja līdz 20 punktiem – 48:28.

Pēc pārtraukuma laukuma saimniekiem vispirms izdevās starpību nedaudz samazināt un vēlāk to samazināt pat līdz sešiem punktiem (63:57), taču tuvāk viņi netika, un Ķekavas basketbolisti guva kārtējo uzvaru 77:69.

Viesu rindās Nauris Miezis izcēlās ar 25 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām, 5 pārķertām pretinieku piespēlēm un 4 rezultatīvām piespēlēm. Niks Saknītis pievienoja 13, Modris Gundegs 12 un Mārtiņš Šteinbergs (att.) 10 punktus.

Mārupes basketbolisti mājas spēlē pret BK "Saldus", kam otrā posma turnīrā bija tikai viena uzvara 13 spēlēs, lielāko cīņas daļu bija iedzinējos, kaut starpība ne reizi nepārsniedza deviņus punktus (18:27). Tikai trešās ceturtdaļas vidū mārupiešiem izdevās panākt izlīdzinājumu (35:35), bet trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām beidzot arī izvirzīties vadībā (50:49).

Atlikušajā laikā vēl pāris reižu vadība pārgāja no vienas komandas pie otras, tomēr pēdējais vārds piederēja Saldus basketbolistiem, kuri sagādāja laukuma saimniekiem zaudējumu 56:58. Mārupieši realizēja tikai 29% metienu no spēles un 38% soda metienu. Desmit punktu robežu pārvarēja vienīgi rezervists Otto Polis (14 p.).

LBL otrās divīzijas turnīra tabulā BK "Ķekava" ar 12 uzvarām 13 spēlēs ieņem otro vietu aiz biznesa augstskolas "Turība" (13-0) un vienu pozīciju priekšā "Valmiera Glass/ViA" vienībai (11-2). Mārupes sporta centra komanda ar astoņām uzvarām 15 spēlēs ir sestajā vietā.