14.01.2017 19:30

Mārupes basketbolisti un Stopiņu handbolistes gūst atšķirīgas uzvaras pār pastarīšiem arhīvs

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas un Latvijas dāmu handbola čempionāta kārtējās spēles sestdien aizvadīja vairākas Pierīgas komandas. Pie panākumiem savās mājās pār turnīru pastarīšiem izdevās tikt Mārupes sporta centra basketbolistiem un Stopiņu novada handbola komandai.

Mārupieši savā laukumā uzņēma "Gulbenes bukus", kas LBL2 12 labāko komandu turnīra tabulā ieņem priekšpēdējo vietu. Pirmās ceturtdaļas vidū mājinieki pārņēma vadību un līdz pirmā puslaika beigām bija panākuši 15 punktu starpību (43:28).

Pēc pārtraukuma Mārupes komandas pārsvars vienubrīd pārsniedza 20 punktus, un vēl arī piecas minūtes līdz pamatlaika beigām uztraukumam it kā nebija pamata (63:53). Taču atlikušajā laikā mārupieši neguva ne punkta, bet gulbenieši 18 sekundes līdz beigām panāca izlīdzinājumu – 63:63.

Pagarinājumā nervozā cīņā laukuma saimniekiem tomēr izdevās panākt grūtu uzvaru 71:70. Labākais mājinieku rindās bija Armands Seņkāns – viņa kontā 28 punkti un 17 atlēkušās bumbas. Artūrs Kramiņš guva 17 un Nauris Metnieks 15 punktus.

Mārupes basketbolistiem šis bija ceturtais panākums pēc kārtas, un ar astoņām uzvarām 13 spēlēs tabulā viņi ieņem piekto vietu. "Gulbenes bukiem" ir viens panākums desmit mačos.

Latvijas čempionāta līderes Stopiņu NHK handbolistes Ulbrokas sporta kompleksā uzņēma pēdējā vietā esošo Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas komandu. Visas spēles laikā mājinieces turpināja audzēt pārsvaru, un beigās viņu pārākums neradīja šaubas – 36:16. Ivita Asare guva desmit, Elita Ekkerte deviņus un Elza Seržante sešus vārtus.

Citā spēlē Salaspils sporta skolas handbolistes viesojās Ludzā pie sporta kluba "Latgols" komandas. Izšķirošas izrādījās pirmā puslaika pēdējās desmit minūtes, kuras salaspilietes zaudēja 1:7, pirmo puslaiku beidza 10:17 un visu spēli 23:28. Daces Potapovas kontā seši precīzi metieni.

Čempionāta turnīra tabulā Stopiņu NHK ir 10 uzvaras 11 spēlēs, 21 punkts un četru punktu pārsvars pār tuvākajām sekotājām "REIR Dobele" handbolistēm. Salaspils sporta skolai ir divas uzvaras 12 mačos, četri punkti un divu punktu pārsvars pār LSPA komandu.