10.01.2017 21:39

Ķekavas un Carnikavas basketbolisti gūst uzvaras, Saulkrastiem zaudējums

Ķekavas un Carnikavas basketbolisti gūst uzvaras, Saulkrastiem zaudējums BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīra pirmā posma pēdējās spēles Pierīgas komandas aizvadīja atbilstoši vietām tabulā – carnikavieši guva pārliecinošu uzvaru, bet saulkrastieši pārliecinoši zaudēja. LBL otrajā divīzijā turpina uzvarēt BK "Ķekava" basketbolisti.

Carnikavas basketbolisti pirmo posmu noslēdza ar izbraukuma spēli pret BJBS "Rīga" komandu. Tikai pirmā puslaika pašās beigās viesi pirmo reizi sasniedza desmit punktu pārsvaru, taču pēc pārtraukuma pastāvīgi audzēja starpību un maču pabeidza ar lielāko pārsvaru – 83:51.

Rolands Dovgjallo uzvarētāju rindās izcēlās ar 27 punktiem un 11 atlēkušām bumbām, bet Edmunds Tukišs savāca 16 punktus, 15 bumbas pie groziem, 5 rezultatīvas piespēles un 3 pārķertas bumbas.

Saulkrastu basketbolisti pēdējā spēlē savās mājās tikās ar LBL2 B grupas līderiem "Ezerzeme/Rēzekne" komandu. Pirmajā puslaikā mājinieki realizēja tikai katru devīto metienu, taču arī viesi ar precizitāti neizcēlās un pārtraukumā devās tikai ar "plus 10" (28:18). Toties otrajā puslaikā rēzeknieši rezultativitāti strauji uzlaboja, bet saulkrastieši vairs netika līdzi– 47:81. Vienīgais Saulkrastu komandā, kurš pārsniedza 10 punktu robežu, bija Reinis Zvejs (12 p.).

LBL2 B grupas noslēguma tabulā pa 11 uzvarām 14 spēlēs ir Carnikavas un Rēzeknes klubiem, bet formāli pirmo vietu ieņēma Latgales basketbolisti, kuriem nedaudz labāka savstarpējo spēļu bilance. Carnikavieši otrajā posmā spēlēs par 1.-8. vietu, bet saulkrastieši, kuri 14 mačos guva tikai divas uzvaras, piedalīsies turnīrā par 9.-16. vietu.

Bez lielām problēmām 11. uzvaru pēc kārtas otrdien izcīnīja LBL otrās divīzijas līderi BK "Ķekava" basketbolisti. Mājas spēlē pret "Gulbenes bukiem" viņi jau pirmajā ceturtdaļā bija panākuši iespaidīgu 25:7 pārsvaru. Otrajā gulbenieši pievilka līdz "mīnus 12" (37:25), taču līdz puslaika beigām ķekavieši atjaunoja 20 punktu pārsvaru (45:25), trešajā ceturtdaļā pietuvojās 30 punktu atzīmei (65:36), un tikai spēles pēdējā posmā viesi starpību mazliet samazināja – 85:61.

Lauvas tiesu punktu BK "Ķekava" labā četratā guva Nauris Miezis (25), Agnis Čavars (15), Niks Saknītis (12) un Mārtiņš Šteinbergs (11). Nākamo spēli ķekavieši aizvadīs 18. janvārī pret otro līdz šim vēl nezaudējušo LBL2 komandu – biznesa augstskolu "Turība".