03.12.2016 20:50

Latvijas kamaniņu braucējiem piektā vieta sezonas pirmajā stafetē

Latvijas kamaniņu braucējiem piektā vieta sezonas pirmajā stafetē ekrānšāviņš no fil-luge.org

Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā kamaniņu sportā Leikplesidā (ASV) Latvijas sportistu augstākā izcīnītā vieta bija piektā – brāļu Šicu sasniegto rezultātu divnieku ekipāžu sacensībās sestdien atkārtoja Latvijas komanda sezonas pirmajās stafešu sacensībās, kas pēdējos gados bijusi latviešu "kroņa disciplīna".

Leikplesidā startēja 11 valstu komandas. Izmantojot galveno favorītu vāciešu neveiksmi (tikai septītā vieta), uzvaru izcīnīja Kanādas kamaniņu braucēji. Aiz viņiem ierindojās krievi, amerikāņi un austrieši, bet piekto vietu ieguva Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Andris un Juris Šici. Kanādas komandai viņi zaudēja 0,886 sekundes.

Iepriekš notika sacensības dāmām. Elīza Cauce ar braucienos uzrādīto devīto un 14. rezultātu summā ieņēma 11. vietu. Par uzvarētāju kļuva pieredzējusi Vācijas sportiste Tatjana Hifnere, kurai Elīza zaudēja 0,821 sekundi. Siguldiete Ulla Zirne pirmajā mēģinājumā uzrādīja 16. rezultātu, bet otrajā piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pirmās trīs vietas ieņem vācietes Hifnere (240 p.), Natālija Geizenbergere (225 p.) un Dajana Eitbergere (209 p.). Krimuldiete Cauce ar 108 punktiem ir divpadsmitā, bet Zirne ar 90 punktiem – četrpadsmitā.

Pasaules kausa trešais posms notiks nākamās nedēļas nogalē Vistlerā (Kanāda), bet ceturtais – nedēļu vēlāk Pārksitijā (ASV).