21.11.2016 12:30

Siguldas badmintonisti valsts svētkus atzīmējuši Norvēģijā

Siguldas badmintonisti valsts svētkus atzīmējuši Norvēģijā Siguldas badmintona klubs

Siguldas badmintona kluba pārstāvji Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča un Guntis Lavrinovičs Latvijas valsts svētku laikā Norvēģijas pilsētā Sandefjordā piedalījās ikgadējā starptautiskajā pasaules reitinga turnīrā "Norwegian International". Trijās kategorijās Latvijas spēlētāji aizcīnījās līdz astotdaļfinālam.

Turnīrā piedalās 184 spēlētāji, pārstāvot vairāk nekā 20 valstis. Latvijas Badmintona federācijā pavēstīja, ka Latvijas spēlētāji, pateicoties sacensību tiesnešu labvēlībai, turnīrā izņēmuma kārtā spēlēja ar piespraustām sarkanbaltsarkanā karodziņa lentītēm – citkārt šādas simbolika spēļu laikā nav atļauta.

Līdz astotdaļfinālam sieviešu vienspēlēs aizcīnījās Jekaterina Romanova, kura vispirms uzvarēja ar 7. numuru izlikto lietuvieti Gerdu Voitehovsku 2:0 (21:17, 21:15), bet mačā par vietu ceturtdaļfinālā ar 0:2 (12:21, 16:21) zaudēja somietei Annai Pāvolai. Dāmu vienspēļu turnīrā piedalījās arī Liāna Lencēviča, kura kvalifikācijas pirmajā spēlē divos setos (16:21, 18:21) zaudēja norvēģietei Teai Kristinai Juhansenai.

Dubultspēļu turnīrā abas Siguldas badmintonistes kopā vispirms ar 2:1 (14:21, 21:17, 22:20) sīvā cīņā pārspēja Vildi Espesetu un Marlenu Volandu no Norvēģijas, bet astotdaļfinālā zaudēja nākamajām turnīra uzvarētājām, Dānijas labākajam dāmu duetam Džūlija Finne-Ipsena un Rike Sēbija – 0:2 (8:21, 12:21).

Starp 16 spēcīgākajiem pāriem turnīrā iekļuva arī Latvijas jaukto dubultspēļu pāris Guntis Lavrinovičs un Jekaterina Romanova. Līdzīgi kā dāmu pāris, arī viņi piedzīvoja zaudējumu spēlē pret nākamajiem turnīra čempioniem, šinī gadījumā – somiem Antonam Kaisti un Dženijai Nīstrēmai 0:2 (8:21, 7:21).

Vīriešu vienspēļu turnīru Guntis Lavrinovičs sāka kvalifikācijā, taču netika tālāk par pirmo spēli – zaudējums divos setos (16:21, 13:21) Zviedrijas badmintonistam Nilsam Ihsem.

Norvēģijas turnīra balvu fonds bija 6000 eiro.