15.11.2016 21:39

LBL: Ķekava un Carnikava apliecina līderu statusu, Saulkrastiem kārtējais zaudējums BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā BK "Ķekava" uzvaru sērija sasniegusi jau deviņas spēles. Trešajā divīzijā pie vēl viena panākuma tikuši Carnikavas basketbolistiem, savukārt viņu kaimiņi saulkrastieši piedzīvojuši vēl vienu zaudējumu.

LBL2 debitanti BK "Ķekava" basketbolisti kārtējo spēli otrdien aizvadīja savās mājās pret Ventspils Augstskolas komandu. Pirmā puslaika lielāko daļu cīņa ritēja gluži līdzīgi, taču otro ceturtdaļu mājiniekiem izdevās noslēgt ar 11:3 spurtu, bet uzreiz pēc pārtraukuma veikt vēl vienu (12:0), panākot izšķirošo 54:36 pārsvaru. Joprojām bez zaudējumiem spēlējošie ķekavieši beigās svinēja uzvaru 71:62.

Nespēlējot kluba līderim un LBL2 oktobra labākajam basketbolistam Agnim Čavaram, BK "Ķekava" rindās rezultatīvākie bija Niks Saknītis ar 26, Mārtiņš Šteinbergs ar 16 un Nauris Miezis ar 15 punktiem.

LBL trešajā divīzijā Saulkrastu basketbolisti izbraukuma spēlē pret Bauskas sporta centra "Mēmele" komandu pirmā puslaika vidū iekrita 1:13 "bedrē", vēlāk 13 punktu starpību sadeldēja līdz pieciem, bet atpūtā devās ar desmit punktu deficītu (47:57).

Katastrofāls viesiem bija otrā puslaika sākums, kurā baušķenieki iemeta 15 punktus pēc kārtas un iespēju atspēlēties pretiniekiem vairs nedeva. SC "Mēmele" guva sesto uzvaru astoņās šīs sezonas cīņās, bet Saulkrastu komandai septītais zaudējums astoņās spēlēs – 77:102. Ģirts Duburs guva 22 punktus un Armands Jakušenoks 19 punktus.

Bez problēmām sesto uzvaru astoņās spēlēs dienu iepriekš izcīnīja LBL3 B grupas līderi Carnikavas basketbolisti. Mačā pret bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga" audzēkņiem viņi savā mājas zālē jau pirmajā puslaikā divkārt pārsniedza pretinieku punktu ražu (46:21) un apmēram šādu grafiku saglabāja arī pēc pārtraukuma – beigās vairāk nekā pārliecinoša uzvara 104:56.

Vairāk nekā pusi punktu carnikaviešiem divatā sameta Rolands Dovgjallo un Jānis Ābols – katram pa 31 punktam un kopā 19 atlēkušās bumbas. Ivars Lubāns izcēlās ar 11 rezultatīvām piespēlēm.

Ceturtā Latvijas Basketbola līgā spēlējošā Pierīgas komanda no Mārupes LBL2 turnīra kārtējo spēli aizvadīs trešdien plkst. 20.00 savās mājās pret Jēkabpils basketbola kluba otro komandu.