08.11.2016 21:04

LBL: Ķekava apspēlē čempionus, Carnikava zaudē vicečempioniem

LBL: Ķekava apspēlē čempionus, Carnikava zaudē vicečempioniem arhīvs

Latvijas Basketbola līgas turnīrā divas Pierīgas komandas nedēļas sākumā aizvadījušas spēles pret pagājušās sezonas finālistiem. BK "Ķekava" pārliecinoši pieveica pašreizējos LBL otrās divīzijas čempionus BK "Saldus" basketbolistus, bet carnikavieši piekāpās LBL3 vicečempioniem cēsniekiem.

"Ķekavas" basketbolisti Saldū pirmo nopietno pieteikumu uzvarai veica pirmās ceturtdaļas vidū, kad guva 11 punktus pēc kārtas un panāca 21:10 savā, bet vēl viens spurts otrās ceturtdaļas vidū jau ļāva pietuvoties 20 punktu (atzīmei 36:18).

Pēc pārtraukuma BK "Saldus" basketbolisti, kuri iepriekšējās sezonas finālā pārspēja basketbola klubu "Mārupe", pietuvojās līdz 13 punktu deficītam (47:34), taču ķekavieši nekavējoties atbildēja ar 14:4 izrāvienu, ceturtajā ceturtdaļā sasniedza arī 30 punktu pārsvaru un beigās svinēja sesto uzvaru pēc kārtas – 81:58. Seši panākumi sešās spēlēs LBL2 čempionātā vēl ir tikai biznesa augstskolas "Turības" komandai.

BK "Ķekava" rindās komandas kapteinis Agnis Čavars šoreiz izcēlās ar 18 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm. 18 punkti arī Naura Mieža kontā, Niks Saknītis pievienoja 15 un Mārtiņš Šteinbergs 12 punktus.

Dienu iepriekš Carnikavā viesojās "Dārznieks"/Cēsu sporta skolas basketbolisti. Ārkārtīgi saspringtajā cīņā, kurā 16 reizes notika vadības maiņa un 13 reizes tablo vēstīja neizšķirtu, uzvarētāji tika noskaidroti tikai pamatlaika pēdējā minūtē.

Carnikavas komanda pēdējo reizi vadībā bija 70 sekundes līdz beigām, taču uz pretinieku diviem nākamajiem rezultatīvajiem uzbrukumiem laukuma saimnieki atbildēja ar diviem nesekmīgiem mēģinājumiem. Pēdējās desmit sekundes mājinieki vēl paspēja divreiz izmest tālmetienus, tomēr abi bija neprecīzi, un carnikavieši piedzīvoja otro zaudējumu sezonas septiņās spēlēs – 62:65.

Rezultatīvākie Carnikavas komandas sastāvā bija Rolands Dovgjallo (16 p.), Rūdolfs Šleiners (12), Kaspars Čaupals (12) un Jānis Ābols (11).

Tuvākajās dienās kārtējās spēles savās mājās aizvadīs abas pārējās LBL spēlējošās Pierīgas basketbola komandas – trešdien LBL2 mačā Mārupes sporta centra komanda uzņems BJBS "Rīga" audzēkņus, bet piektdien Saulkrastos viesosies basketbola klubs "Salacgrīva".