31.10.2016 09:03

Stopiņu novada peldētāji pārliecinoši uzvar Pierīgas novadu sacensībās

Stopiņu novada peldētāji pārliecinoši uzvar Pierīgas novadu sacensībās Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Pierīgas novadu sporta spēļu peldēšanas sacensībās Piņķos ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Stopiņu novada pārstāvji. Tāpat kā pirms gada, otrajā vietā ierindojās Babītes peldētāji un trešajā – mārupieši. Šāgada sportiskākais Pierīgas novads kļūs zināms 12. novembrī pēc pēdējām sacensībām – zolītes turnīra.

Sestdien Babītes novada sporta kompleksā notikušās sacensības, šķiet, var nosaukt par vienām no demokrātiskākajām šāgada Pierīgas novadu sporta spēlēs: jaunākajam dalībniekam bija tikai 13 gadu, bet vecākajiem – 90 un pat 92 gadi. Individuāli labākie 50 metru brīvā stila peldējumā tika noteikti sešās vecuma grupās, bet komandu vērtējumā tika rēķināti katras komandas pārstāvju seši labākie individuālie rezultāti plus izcīnītā vieta 4x50 metru kompleksajā stafetē.

Par pirmo vietu katrā vecuma grupā, kā arī stafetē pienācās pa 20 punktu, līdz ar to maksimālā punktu summa bija 140, un to jau otro gadu pēc kārtas izdevās sasniegt Stopiņu novada peldētājiem. Viņu kontā sešas pirmās, četras otrās un viena trešā vieta, kā arī labākais rezultāts kompleksajā stafetē (2:05,47).

Stafetes rezultāti atspoguļoja komandu kopvērtējuma vietu sadalījumu. Otrajā vietā summā ar 132 punktiem ierindojās Babītes peldētāji (trīs pirmās, trīs otrās, trīs trešās vietas individuāli un otrā vieta stafetē – 2:15,78), bet trešo ar 116 punktiem ieņēma Mārupes novada sportisti (viena pirmā un otrā, trīs trešās un viena ceturtā vieta individuāli, kā arī trešā vieta stafetē – 2:24,53). Tālākās vietas kopvērtējumā ieņēma Krimuldas novads (107 p.), Ķekavas (103), Ropažu (100), Saulkrastu (89), Salaspils (44) un Baldones novads (25 p.).

Individuāli labākos rezultātus 50 metru brīvā stila distancē sasniedza pirmās jeb jaunākās grupas (16–29 gadu veci) peldētāji. Vīriem uzvarēja Ģirts Feldbergs no Mārupes novada (23,44 sekundes), apsteidzot Arvi Aigaru no Stopiņiem (24,28 s) un savu novadnieku Rinaldu Puķīti (24,41 s), bet dāmām pirmajā trijniekā ierindojās Agnese Ozola no Stopiņu novada (28,00 s), kā arī mārupietes Oksana Lisjuka (28,09 s) un Veronika Pankratova (29,63 s).

Otrajā grupā (30–39 g.v.) labākie bija Mairita Bičkovska no Krimuldas un Iļja Koļesņikovs no Ķekavas, trešajā grupā (40 – 49 g.v.) – Jūlija Naumova un Dmitrijs Žarkovskis no Stopiņiem, ceturtajā grupā (50 – 59 g.v.) – Ilze Aigare un Vladimirs Lobanovs no Stopiņiem, piektajā grupā (60–69 g.v.) – Vera Varša un Viktors Liepnieks no Babītes, bet sestajā grupā (70 g.un vecāki) – Antoņina Razgaila no Ropažiem (startēja individuāli), 90 gadus vecā Aina Kvēpa no Babītes novada un Vitālijs Barnoļickis no Stopiņiem.

Šāgada Pierīgas novadu sporta spēlēs atlicis aizvadīt vairs tikai vienas sacensības – 12. novembrī Mārupē notiks zolītes turnīrs. Situācija kopvērtējumā sola intriģējošu sezonas izskaņu.

Ņemot vērā visu šāgada sacensību rezultātus, pirmajā vietā šobrīd ir Babītes novads (256 punkti), kam seko Mārupe (230), Ropaži (218) un Stopiņi (173). Taču Pierīgas spēļu nolikums paredz, ka beigu kopvērtējumā tiks ņemti vērā tikai 11 labākie rezultāti, un pēc šī rādītāja Babīte Mārupi apsteidz tikai par vienu punktu (194 pret 193), bet Stopiņu un Ropažu novadiem ir vienāds punktu skaits – pa 173. Uz tālākajām vietām pretendē Krimuldas, Salaspils, Baldones, Saulkrastu un Mālpils novadi.