29.10.2016 18:52

LBL turnīros uzvaras guvuši ķekavieši un saulkrastieši; mārupiešiem zaudējums

LBL turnīros uzvaras guvuši ķekavieši un saulkrastieši; mārupiešiem zaudējums BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas spēlēs basketbola klubs "Ķekava" pagarināja uzvaru sēriju, Saulkrastu komanda pārtrauca zaudējumu sēriju, un vienīgi Mārupes sporta centra vienība atzina pretinieku pārākumu.

Piekto uzvaru pēc kārtas A apakšgrupas turnīrā izcīnīja LBL2 jaunpienācēji BK "Ķekava" basketbolisti. Izšķirošo pārsvaru izbraukuma spēlē pret basketbola klubu "Jelgava" viņi iekrāja jau pirmajā puslaikā, vispirms veicot 10:0 izrāvienu un līdz pārtraukumam starpību palielinot līdz 48:26. Otrajā puslaikā ķekaviešu pārsvars ilgi turējās aptuveni 20 punktu robežās, un tikai pašās beigās pretinieki to mazliet sadeldēja – 92:79.

30 punktus BK "Ķekava" labā guva Niks Saknītis. Agnis Čavars uzvarētāju labā iemeta 19, Nauris Miezis 18 un Mārtiņš Šteinbergs 14 punktus.

Citā LBL otrās divīzijas spēlē sestdien Mārupes sporta centra komanda uzņēma C grupas līderus biznesa augstskolas "Turība" basketbolistus. Otrajā ceturtdaļā mārupieši dažu minūšu laikā pamanījās ielaist 16 punktus pēc kārtas, taču puslaiku pabeidza ar 10:0 spurtu, gandrīz atspēlējot visus mīnusus (32:34). Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum cīņa ritēja teju punkts punktā, taču tad mājinieki vairs nespēja tikt līdzi studentu augstajai precizitātei un rezultativitātei, un no 61:61 rezultāts ātri kļuva 62:72. Beigās Mārupes komandai otrais zaudējums sezonas četrās spēlēs – 77:87.

Laukuma saimnieku labā Artūrs Kaimiņš guva 15 punktus, Kārlis Večens 14, Roberts Pāže 13 un Armands Seņkāns 11 punktus.

LBL trešās divīzijas spēlē divu šīs sezonas neveiksminieku savstarpējā spēlē pie pirmās uzvaras tika Saulkrastu basketbolisti. Mačā pret BJBS "Rīga" komandu mājinieki pirmo puslaiku pabeidza ar 14 punktiem pēc kārtas (37:25). Trešajā ceturtdaļā rīdzinieki 16 punktu starpību sadeldēja līdz deviņiem, toties ceturtajā saulkrastieši bija galvastiesu pārāki un svinēja pārliecinošu uzvaru 73:44.

Zīmīgi, ka laukuma saimnieku labā punktus guva visi 11 pieteiktie spēlētāji, visvairāk – Ģirts Duburs (16), Reinis Zvejs un Kristaps Skujiņš (pa 9). Saulkrastu basketbolistiem šis bija pirmais panākums pēc piecu zaudējumu sērijas.

Pirmdien kārtējo spēli savās mājās aizvadīs ceturtā LBL turnīros spēlējošā Pierīgas komanda – Carnikavas basketbolisti uzņems sporta centra "Mēmele" vienību no Bauskas.